Reklama

Najnowsze wyniki wyborów do Rady Miasta Katowice. Kolejne nazwiska i podział mandatów [Aktualizacja]

Sesja Rady Miasta
Grzegorz Żądło
Forum Samorządowe i Piotr Uszok wygrywa wybory do Rady Miasta w Katowicach. Na drugim miejscu Platforma Obywatelska, na trzecim PiS. Do rady wejdzie też RAŚ. Wypada z niej SLD.

Po podliczeniu głosów z 115 komisji (na 167) okazuje się, że FSiPU dostało 32,43%. Forum bardzo dobry wynik zanotowało w okręgu 5 (Wełnowiec-Józefowiec-Koszutka-Bugucice-Zawodzie), w którym zdobyło dwa mandaty. Przypadną one Maciejowi Biskupskiemu, asystentowi prezydenta Piotra Uszoka oraz Damianowi Stępniowi, rzecznikowi prasowemu Szpitala Bonifratrów. Trzy mandaty, czyli utrzymany stan posiadania z poprzednich wyborów, Forum zdobyło na wschodzie miasta, czyli w okręgu nr 2 (Dąbrówka Mała-Szopienice-Burowiec-Janów-Giszowiec). W radzie ponownie zasiądą Jerzy Forajter (1126 głosów) i Dariusz Łyczko (674). O trzecie miejsce walczą jeszcze Tomasz Rokicki (569) i radna Elżbieta Zacher (527). To dane z 23 na 27 komisji. Po jednym mandacie w tym okręgu dostaną PO i PiS.

Wyniki z pozostałych okręgów cały czas spływają. W tym momencie radnym może się czuć Piotr Uszok, który wygrywa na liście Forum w centrum. O drugi mandat dla FSiPU zaciekle walczą Iwona Ponikło i Adam Skowron. Nie bez szans jest też Tomasz Szpyrka. PO będzie w tym okręgu miało najprawdopodobniej też dwa mandaty, PiS jeden.

Zacięta rywalizacja trwa też na południu, czyli w okręgu nr 1. Tutaj radnymi zostaną na pewno Marcin Krupa i Krystyna Siejna. Zakładając, że FSiPU weźmie tu też trzeci mandat, pierwszy w kolejce jest Krzysztof Pieczyński. Jeśli z kolei Krupa zostanie prezydentem, wówczas radnym ponownie będzie Marek Chmieliński. Z nieoficjalnych informacji wynika, że dwa mandaty dla PO zdobyli na południu Małgorzata Smoleń i radny Tomasz Maśnica. Do rady miasta nie wejdzie za to Tomasz Godziek. Siódmy mandat w tym okręgu  przypadnie najpewniej Aleksandrowi Uszokowi z RAŚ.

Ciekawie jest też na zachodzie. W tej chwili podział mandatów wygląda następująco: FSiPU – 2, PO – 2, PiS -1. Nie wiadomo komu przypadnie szósty mandat. W wewnętrznej rywalizacji w Forum prowadzi na razie Borys Pronobis (1045 głosów), przed radnymi Józefem Zawadzkim (815) i Jerzym Dolinkiewiczem (677).

Z tych niepełnych jeszcze danych wynika, że FSiPU może objąć nawet 12-13 mandatów, RAŚ – 2, PO – 8-9, PiS – 5.

Wyniki po przeliczeniu głosów z 115 komisji oddanych na kandydatów w wyborach prezydenckich:

1. Krupa – 43,21%, Sośnierz – 22,01%, Godlewski – 15,39%, Uszok – 5,37%, Szczerbowski – 4,85%, Ziętek – 4,82%, Doktorowicz – 3,35%, Stach – 0,35%

Wyniki wyborów do rady miasta po przeliczeniu głosów z 113 komisji:

1. FSiPU – 32,43%, PO – 23,18%, PiS – 16,52%, RAŚ – 9,75%, SLD Lewica Razem – 6,51%, PSL – 5,21%, KWW Jerzego Ziętka – 4,53.

Wszystkie wyniki są nieoficjalne.

Zdjęcie: Biuro Prasowe UM w Katowicach


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*