Reklama

Nad Rawą powstaje hotel. Inwestor wznawia budowę po ponad dwóch latach

Ł. K.
Po pandemicznej przerwie inwestor wznawia budowę 4-gwiazdkowego hotelu w Katowicach. Qubus Hotel Katowice miał być gotowy w zeszłym roku, ale budowa stanęła na ponad dwa lata.

W marcu zeszłego roku pisaliśmy o tym, że w centrum Katowic jest kilka hotelowych inwestycji, które zostały wstrzymane. Od wielu miesięcy na placach budowy nic się nie dzieje. Wszystkie stanęły mniej więcej w tym samym czasie, a jako powód inwestorzy podawali pandemię. Jeden z nich wznawia jednak prace nad hotelem. Chodzi o Hotel Qubus, który zaczął powstawać pod koniec 2019 roku.

Po prawie trzech latach na działce o kształcie podobnym do trójkąta nie widać wielkich postępów. Jak informuje Karolina Celińska, kierownik działu marketingu w Qubus Hotel, prace zawieszono w lipcu 2020 roku. Do tamtej pory udało się wybudować poziom „0″ z parkingiem podziemnym.

Na terenie zlokalizowanym przy ul. Moniuszki, nad Rawą, w tym tygodniu zaczął się ruch. Jak zapowiada Qubus, za chwilę zaczną się prace żelbetonowe i stawianie konstrukcji pięter. Budowa pierwotnie miała się zakończyć w 2021 roku, w kwietniu. Teraz inwestor podaje, że zamierza otworzyć nowy obiekt dla gości pod koniec 2023 roku.

To będzie 12 hotel tej marki w Polsce. Powierzchnia całkowita 4-gwiadkowego Qubus Hotel Katowice wyniesie 5 500 m kw. W środku znajdzie się 97 pokoi, lobby, restauracja z barem (na parterze), sale bankietowo-konferencyjne i strefa fitness. W hotelu zaprojektowany został także zielony taras z widokiem na rzekę Rawę.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*