Reklama

Na ulice Katowic ponownie wyjechał smogobus

Grzegorz Żądło
W sobotę rozpoczęła się druga edycja akcji, w której do katowickich dzielnic dojeżdża Smogobus. Można w nim m.in. złożyć wniosek o dotację na wymianę pieca.

Smogobusem podróżują pracownicy urzędu miasta, którzy zachęcają mieszkańców do wymiany kotłów węglowych. Stare piece to nadal duży problem. Według szacunków, jest ich w Katowicach co najmniej kilkanaście tysięcy.

Poza przyjmowaniem wniosków będziemy również informować o ekologicznych sposobach ogrzewania mieszkań i domów, finansowych systemach wsparcia miasta, w tym o programie dotacji celowych na zmianę systemu ogrzewania oraz montaż odnawialnych źródeł energii czy o programie „Czyste powietrze” – mówi Daniel Wolny, kierownik Biura Zarządzania Energią UM Katowice.

Smogobus odwiedzi wszystkie dzielnice. Łącznie zatrzyma się w 30 lokalizacjach. Pojazd będzie kursował popołudniami i w soboty.

Harmonogram kursowania Smogobusa miał być dostępny na stronie Biura Zarządzania Energią (TUTAJ), ale jeszcze się tam nie pojawił.

W ubiegłym roku, podczas 29 kursów Smogobusa udzielono 545 porad związanych z wymianą starych kotłów i przyjęto 160 wniosków na takie wymiany.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*