Reklama

Mieszkańcy nie muszą iść do urzędu. Smogobus będzie kursował dłużej

Redakcja
Smogobus nie kończy kursować po Katowicach. Jego załoga wytłumaczy mieszkańcom, o co chodzi z uchwałą antysmogową i dlaczego wniosek o wymianę pieca trzeba złożyć jak najszybciej. Jeszcze w tym tygodniu mobilny punkt pojawi się w kilku dzielnicach.

Smogobus od końca października krążył po Katowicach. Przez około półtora miesiąca pojawił się prawie we wszystkich dzielnicach miasta, a teraz wróci w niektóre miejsca. Smogobus to mobilny urząd. Inicjatywa ma zachcieć mieszkańców do wymiany źródła ciepła. Wciąż jest wiele do zrobienia w tej kwestii, ponieważ w Katowicach nadal wiele osób pali w piecach kiepskiej jakości, co przekłada się na jakość powietrza. Zgodnie z uchwałą antysmogową, od początku 2022 roku nie będzie już można używać takich kotłów. Osoby, które chcą wymienić piec do końca 2021 roku, muszą złożyć wniosek jeszcze w tym roku.

W mobilnym punkcie można dowiedzieć się o tym, jakie dofinansowanie mogą otrzymać mieszkańcy i w jaki sposób można się o nie starać. Dzisiaj pojawi się on w Podlesiu (parking przy kościele ul. Michałowskiego 9) w godzinach 17-19, a następnie w kolejnych dzielnicach. W Kostuchnie we wtorek, 15 grudnia, w godz. 17-19 na parkingu przy kościele przy ul. Bukszpanowej 26 oraz w środę, 16 grudnia w tych samych godzinach obok Miejskiego Domu Kultury przy ul. Boya-Żeleńskiego 83. Po raz ostatni smogobus zaparkuje w Zarzeczu przy MDK (ul. Stellera 4) w czwartek, 17 grudnia.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*