Reklama

Na Rynku trwają przygotowania do Jarmarku Wielkanocnego

Redakcja
Zbliża się Jarmark Wielkanocny w Katowicach. Na rynku pojawiają się już pierwsze jego elementy. Oprócz drewnianych budek jest też małe koło widokowe.

Dopiero pod koniec lutego zdemontowano koło widokowe i stoiska na rynku po Jarmarku Bożonarodzeniowym. Jeszcze nie zostało do końca rozebrane lodowisko na ul. Mickiewicza, a już trwają przygotowania do Jarmarku Wielkanocnego. Są już ustawione drewniane budki.

Do końca tygodnia pojawią się też świąteczne ozdoby – duże pisanki, zajączki i kurczaki. Będzie też oferta gastronomiczna, a także atrakcje dla dzieci. Oprócz karuzeli wiktoriańskiej i elektrycznej kolejki, tym razem będzie można też skorzystać z koła widokowego. Zostało one ustawione na rynku, bo jest dużo mniejsze niż to, które stało w trakcie bożonarodzeniowego jarmarku przy Teatrze Śląskim.

Jarmark Wielkanocny rozpocznie się w poniedziałek, 20 marca i potrwa do 10 kwietnia. Na Rynku będzie 30 stoisk podzielonych na dwie strefy – handlową i gastronomiczną. Strefa handlowa ma działać od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-19.00 a także w soboty i niedziele w godzinach 10.00-20.00. Strefa gastronomiczna będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-20.00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 10.00 – 21.00, przy czym wybrane punkty będą działały do godziny 22.00. W zależności od warunków atmosferycznych godziny te mogą ulec zmianie.

W strefie handlowej znaleźć będzie można świąteczne ozdoby, upominki i różnorodne rękodzieło. W sprzedaży będą również produkty na stół wielkanocny, takie jak: wędliny, sery, baby wielkanocne, wypieki, oleje tłoczone na zimno, tureckie chałwy i baklawy, miody pitne i nalewki. W strefie gastronomicznej czekać będą m.in. podpłomyki, pierogi, żurek, grill, grzane wino, likiery, owoce w czekoladzie, frytki belgijskie, oscypki z grilla, kawa, czekolada.

Aktualne informacje o jarmarku będą publikowane TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*