Reklama

Na os. Witosa powstanie nowe boisko

Szymon Kosek
Na budowę boiska można było głosować w zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Realizacja przedsięwzięcia będzie kosztować ok. 840 tys. złotych. Firma, która wygra przetarg, będzie musiała zbudować je w ciągu 7 miesięcy.

Boisko powstanie na trawniku między blokami przy ul. Barlickiego 17 i Witosa 32b. Teren już teraz jest wykorzystywany do gry w piłkę nożną. Poza bramkami, nie jest on jednak w żaden sposób do tego przygotowany. Stąd wniosek do Budżetu Obywatelskiego, zgłoszony w zeszłym roku przez jednego z mieszkańców.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Nowe boisko w Katowicach. Będzie otwarte dla wszystkich

Obiekt będzie miał wymiary 28×53 metry, z czego 25×50 zajmie samo boisko. Wykonawca, oprócz miejsca do gry, będzie musiał postawić też ogrodzenie z piłkochwytami, zadbać o system odwadniania boiska oraz zbudować drogę dojazdową od ulicy Barlickiego. Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 24 kwietnia. Przy wyborze wykonawcy brane będą pod uwagę: cena (waga 60), doświadczenie w prowadzeniu robót budowlanych (waga 20) i doświadczenie w usługach projektowych (waga 20). Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 7 miesięcy na realizację przedsięwzięcia.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*