Reklama

Muzyka świata zabrzmi w podcieniach Centrum Kultury Katowice

Qra, czyli wokalistki z Katowic z Grupą Wokalną Zora.

K. G.
Jodłowanie i szkockie skrzypaczki, a do tego muzyka śląskich folkowców to zapowiedź Festiwalu Muzyki Świata Ogrody Dźwięków. Jak co roku, będzie tanecznie i trochę egzotycznie.

Były już gorące kraje basenu Morza Śródziemnego. W tym roku, za sprawą młodych artystów z austriackiej grupy Federspiel, pojedziemy na alpejskie łąki. Będą spodnie na szelkach i jodłowanie, wszystko z poczuciem humoru i lekkim przymrużeniem oka. Wcześniej wystąpi Qra, czyli siedem wokalistek z Katowic, które zaprezentują wielogłosowe pieśni wykonywane a capella, pochodzące z różnych regionów Polski, Ukrainy, Słowacji, Bułgarii, Serbii oraz Litwy. Tym razem zagrają z Grupą Wokalną Zora. Koncert odbędzie się w piątek o godz. 19 w podcieniach Miasta Ogrodów (wcześniej Centrum Kultury Katowice). Bilety kosztują 10 zł i można je kupić w sieciach ticketportal.pl, ticketpro.pl oraz kupbilecik.pl.

Ale tym razem festiwal rozciągnie się na dwa kolejne piątki. Za tydzień, 1 lipca od godz. 19 wystąpią trzy wiolinistki i pianistka, czyli grupa Fara ze Szkocji. Nie zabraknie energii, harmonii, tradycji, ale i nowoczesnych brzmień. Ich występ poprzedzi Blokowioska. To grupa znana z tego, że występuje w dziwnych miejscach: na balkonach mrówkowców, na cmentarzach, a nawet pod prysznicem. Są młodzi, pochodzą ze Śląska i łączą tradycję słowiańskich, bałkańskich i karpackich pieśni z dubstepem oraz drum’n’basem. Bilety również kosztują 10 zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*