Reklama

Morsowanie, ciekły azot i spacer po Lasach Murckowskich. Rusza Tydzień Zimna

Redakcja
Ruszają wykłady, warsztaty, pokazy i inne wydarzenia związane z Europejskim Miastem Nauki. W Katowicach zaplanowano m.in. morsowanie i edukacyjny spacer po lesie. Tak wygląda program Tygodnia Zimna.

Począwszy od dzisiaj przez kolejne 50 tygodni będzie można wziąć udział w wydarzeniach organizowanych w związku z tytułem Miasta Nauki. Co tydzień będzie zmieniał się motyw przewodni przygotowanych atrakcji. W styczniu będą to: Tydzień Zimna, Tydzień Skarbów, Tydzień Rysunku i Tydzień Żywności. Dzisiaj odbyły się pierwsze zajęcia związane z Tygodniem Zimna, który potrwa do końca tego tygodnia. Gościem specjalnym będzie Valerjan Romanovski, czyli mors z wieloletnim doświadczeniem, który zrealizował kilka projektów w randze rekordu Guinnessa. Przez kilka dób podróżował rowerem po mroźnej Jakucji w temperaturze -50°C, mieszkał 100 godzin w komorze termoklimatycznej w temperaturze odczuwalnej -60°C. Z Valerjanem Romanovskim będzie można się spotkać w niedzielę 7 stycznia 2024 roku podczas wydarzeń organizowanych w Dolinie Trzech Stawów, gdzie zaplanowano morsowanie, pokazy ratownictwa wodnego i lądowego, wykład „Bezpieczne morsowanie” oraz pokaz zachowania organizmu w trakcie przebywania w zimnej wodzie.

Jednak to nie jedyne atrakcje. W Światowidzie będzie dzień z filmami poruszającymi tematykę zimna. Odbędzie się spotkanie z drużyną hokeistek Kojotki Naprzód Janów oraz spacer po Lasach Murckowskich. Będą tez pokazy i eksperymenty na wydziałach Uniwersytetu Śląskiego. Niektóre punkty programu są przeznaczone wyłącznie dla uczniów oraz nauczycieli. Więcej informacji o wydarzeniu, a także formularze zgłoszeniowe są dostępne TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*