Reklama

Poznaj katowickie parki. Rusza cykl darmowych spacerów z dendrologiem i botanikiem

Redakcja
Darmowe spacery po katowickich parkach. Przewodnikiem będzie doktor nauk biologicznych, a w trakcie wydarzeń uczestnicy dowiedzą się więcej o zielonych terenach w mieście.

Rusza cykl darmowych spacerów w Katowicach. Podczas siedmiu wycieczek botaniczno-przyrodniczych będzie można lepiej poznać miejskie parki. Uczestnicy dowiedzą się więcej o historii zielonych miejsc, ich przyrodzie, faunie i florze. Spacery będzie prowadził doświadczony botanik, dendrolog – dr nauk biologicznych Waldemar Szendera, który opowie uczestnikom o miejskich krzewach i drzewach, roślinach miododajnych, roślinach tzw. runa, dzikich roślinach jadalnych, o tym jak je rozpoznawać i chronić.

Cykl rozpocznie spacer po Parku Kościuszki, który odbędzie się już w najbliższy weekend, 29 kwietnia. Nadal jest kilka miejsc na sobotnie wydarzenie. W kolejnych terminach planowane są wycieczki w Katowickim Parku Leśnym (13 maja) i Dolinie Trzech Stawów (17 czerwca). Później przyjdzie czas na kolejne lokalizacje: Park w Giszowcu (lipiec), Park Zadole (sierpień), Park Bogucki (wrzesień), Park Wełnowiecki (październik). Konkretne terminy dopiero będą ustalane. W każdym spacerze może wziąć udział 25 osób (dzieci 3. roku życia nie są wliczane jako uczestnicy). Każdy spacer trwa około 2 godzin. Zapisy poprzez kontakt telefoniczny (518 080 687), mailowy ([email protected], w tytule należy wpisać “SPACER”) lub formularz dostępny TUTAJ.

Spacery to część projektu z III edycji Zielonego Budżetu pod nazwą „Rośliny w Wielkim mieście, cykl edukacyjnych spacerów botaniczno-przyrodniczych dla mieszkańców Katowic”. Dodatkowo zaplanowano jeszcze Kąpiel Leśną z Fundacją Leśne Projekty w Parku Murckowskim oraz konkurs przyrodniczy z nagrodami książkowymi i edukacyjnymi. Wszystkie szczegóły również TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. mieszkaniec 27 kwietnia, 2023 at 8:39 am - Reply

    Park Murckowski to już ciężko nazwać parkiem, tam od dziesięcioleci UM się nie interesuje co się tam dzieje. Ławeczki pojawiły się z budżetu obywatelskiego, a reszta parku to woła o natychmiastowy remont (który zresztą był planowany od lat, ale Prezydent obraził się na dzielnicę Murcki i w związku z tym nic się nie dzieje)

Dodaj komentarz

*
*