Reklama

Arcybiskup Wiktor Skworc zakażony koronawirusem

Wiktor Skworc. Fot. Tomasz Żak/UMWŚ.

G. Ż.
Archidiecezja katowicka poinformowała, że stojący na jej czele abp Wiktor Skworc ma koronawirusa. Metropolita katowicki po kilkudniowej kwarantannie przebywa w izolacji domowej.

Metropolita katowicki po kilkudniowej kwarantannie przebywa aktualnie w izolacji domowej i podlega wskazaniom i procedurom służb sanitarnych. Zapewnia wszystkich, a szczególnie chorych o duchowej bliskości i „zaprasza do dalszej wytrwałej modlitwy różańcowej przez wstawiennictwo Matki Bożej Piekarskiej Lekarki” – napisało biuro prasowe archidiecezji na stronie internetowej.

Tydzień temu, w sobotę 3 października, abp Wiktor Skworc wziął udział w koncercie „Zarażeni dobrem – artyści i lekarze w podziękowaniu pracownikom ochrony zdrowia”, który odbył się w Operze Śląskiej w Bytomiu. Odebrał tam Odznakę Honorową Ministra Zdrowia „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia”, za wsparcie i wyjątkowe zaangażowanie w walce z wirusem.

Dzień później przewodniczył mszy św. z okazji rozpoczęcia obchodów 100-lecia archidiecezji łódzkiej w Bazylice pw. św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Trybunalskim.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*