Reklama

Minister zdrowia podał się do dymisji

Zdjęcie: https://www.facebook.com/MZGOVPL.

G. Ż.
Łukasz Szumowski poinformował, że zrezygnował z funkcji ministra zdrowia. Wczoraj o swojej dymisji poinformował też wiceminister Janusz Cieszyński. To były dwie główne twarze rządu w czasie epidemii koronawirusa.

O swojej decyzji minister poinformował na konferencji prasowej. Od razu zapowiedział, że nie zniknie z życia publicznego. Pozostanie posłem, ale chce też wrócić do swojego zawodu kardiologa i leczyć ludzi w klinice.

Dodał, że rozmowy o jego dalszej pracy w ministerstwie zdrowia toczyły się od kilku miesięcy. – Umowa dżentelmeńska między mną a panem premierem, panem prezesem (Jarosławem Kaczyńskim – aut), była taka, że miałem dokończyć parę ważnych spraw dla Polski, choćby wdrożyć systemy informatyzacji ochrony zdrowia. Sami wiecie i jesteście w stanie to łatwo dostrzec, jakby wyglądała Polska w czasie pandemii bez e-recepty, bez e-zwolnienia, które wspólnie z Ministerstwem Rodziny i ZUS-em udało się wdrożyć w Polsce jako obowiązkowa usługa – powiedział Szumowski.
Powiedział też, że kiedy pojawił się COVID, uznał, że zostanie na stanowisku tak długo, jak to będzie konieczne.  – Dzisiaj uznałem, że to jest ten czas. Mamy system szpitali jednoimiennych, mamy rozbudowaną sieć laboratoriów – argumentował minister.
Podczas konferencji prasowej Łukasz Szumowski dziękował m.in. Mateuszowi Morawieckiemu, prezydentowi Andrzejowi Dudzie i prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu. Temu ostatniemu za to, że „uważał, że zdrowie jest ważne„.

Na razie nie wiadomo kto zostanie nowym ministrem zdrowia.


Tagi:

Komentarze

 1. Paweł Skobar 18 sierpnia, 2020 at 10:11 pm - Reply

  Geszefty zrobione. Minister i rodzina i inni znajomi królika są na całe życie ustawieni. Nie udało się przez sejm przepchnąć ustawy o covidowej o całkowitej bezkarności a tu właśnie idzie druga fala plandemii. Ciekawe kto będzie nadstawiał karku teraz? Pan Bill Gates razem ze swoją żona już się cieszą na nową odsłonę plandemii. Żeby nie być gołosłownym tutaj link youtube.com/watch?v=8JVY93DO3wY

  • mixmix 18 sierpnia, 2020 at 10:39 pm Reply

   Czyżby kolejne kłamstwo jak to, że prezydent ułaskawił pedofila? By nie być gołosłownym poniżej Twój wpis: https://katowice24.info/kapania-wyborcza-na-scianie-budynku-w-debie-powstal-mural-z-rafalem-trzaskowskim/

   • Paweł Skonar 19 sierpnia, 2020 at 7:46 am Reply

    Mismix obrońca pedofilii??? Fuj fuj fuj. Tak to jest jak szczujnja Kurskiego zbyt głęboko wchodzi….

    • mixmix 19 sierpnia, 2020 at 11:20 am Reply

     Kłamstwa niemieckiej propagandy, ale nie przejmuj się za 5 lat znowu sąwybory, może tym razem uda się jeszcze bardziej nakłamać pawełkowi.

     • Piotr 19 sierpnia, 2020 at 2:02 pm Reply

      UWAGA dzieci! jak Wiadomości TVPIS wejdą za głęboko, to będziecie jak mixmix.

 2. heniek 18 sierpnia, 2020 at 8:28 pm - Reply

  Za 7 na rękę i cały ten hejt też by mi się nie chciało karku nadstawiać.

  • Piotr 18 sierpnia, 2020 at 10:09 pm Reply

   Instruktor narciarstwa go wspomoże pisiurku.

   • mixmix 18 sierpnia, 2020 at 10:42 pm Reply

    Z tym hejtem to akurat ma racje. Na tyle was stać..

Dodaj komentarz

*
*