Reklama

Miejskie baseny zostaną zamknięte na kilka tygodni

G. Ż.
Najpierw ten w Brynowie, potem ten w Burowcu. Miejskie baseny zostaną czasowo zamknięte. Powodem jest przerwa technologiczna i konieczność wykonania napraw przez wykonawcę obiektów.

Basen Brynów będzie zamknięty od 28 lutego do 20 marca 2022. Z kolei z basenu Burowiec nie będzie można korzystać od 21 marca do 10 kwietnia.

Wprawdzie przepisy tego nie nakazują, ale Katowickie Wodociągi profilaktycznie robią przerwę, w trakcie której m.in. wypuszczona zostanie woda z niecek. Wszystko po to, żeby można było wszystko umyć i zdezynfekować. Samo wypuszczanie wody z basenu trwa około 4 dni. Potem trzeba jeszcze czekać na wyniki badań laboratoryjnych wody.

Podczas przerwy, gwarancyjne prace naprawcze przeprowadzi też wykonawca basenów, czyli firma NDI. To m. in. uzupełnienie ubytków fug i silikonów, płytek czy naprawa przecieków i niedziałających lamp pod sufitem plaży basenowej. W piątek wykonawca ma przedstawić harmonogram prac naprawczych.

W czasie przerwy technologicznej zamknięta będzie wyłącznie „strefa mokra”. Inne części obiektu, w tym infrastruktura sportowa, pozostają do dyspozycji klientów.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*