Reklama

Międzynarodowe Centrum Kongresowe będzie miało swoje logo. Projekt już jest

Grzegorz Żądło
Dwie firmy zgłosiły się do przetargu na wykonanie systemu informacji wizualnej dla Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowiach. Projekty są już gotowe. Teraz chodzi tylko o to, żeby je wyprodukować i zamontować.

System informacji wizualnej obejmuje m.in. logo, tablice zewnętrzne i wewnętrzne, oznaczenia poszczególnych sal, oznakowanie bram, wejść, toalet, szatni, plansze z mapą okolicy a nawet broszurę informacyjną. Inymi słowy, zaprojektowana została każda litera i cyfra, która pojawi się w i na zewnątrz MCK.

Autorami projektu są Grzegorz Niwiński, Jerzy Porębski i Grażyna Dobrzyńska z warszawskiego Towarzystwa Projektowego. Stworzone przez nich logo ma trzy wersje, które różnią się kolorem i umiejscowieniem nazwy budynku.

W minionym tygodniu minął termin składania ofert na wykonanie i montaż całego systemu. – Wpłynęły dwie oferty. W najbliższych dniach komisja przetargowa wybierze wykonawcę – mówi Adam Kochański, naczelnik wydziału inwestycji UM w Katowicach.

Na realizację zamówienia wybrana firma będzie miała od 30 do maksymalnie 60 dni.

Logo MCK
Logo MCK

Tagi:

Komentarze

  1. Wojciech 20 kwietnia, 2015 at 11:38 am - Reply

    Skoro wpłynęły 2 oferty, dlaczego mowa wyłącznie o firmie warszawskiej? Jako mieszkaniec Katowic życzyłbym sobie aby pieniądze za projekt /pewnie niemałe/ pozostały u nas…

    • Grzegorz Żądło 20 kwietnia, 2015 at 5:34 pm Reply

      Firma z Warszawy robiła projekt jako podwykonawca głównego projektanta. Dwie oferty wpłynęły na przetarg dotyczący wykonania (fizyczne stworzenie) i montażu systemu informacji wizualnej.

Dodaj komentarz

*
*