Reklama

Metropolia ustaliła ceny biletów w nowych liniach na lotnisko

Redakcja
W listopadzie mają zostać uruchomione nowe linie autobusowe na lotnisko w Pyrzowicach. Zarząd Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii ustalił ceny biletów na przejazd. Niezależnie od miejsca “startu” autobusu. pasażerowie zapłacą 14 zł. Bilet będzie ważny całą dobę.

Zarząd GZM wprowadził zmiany w „zintegrowanym systemie taryfowo-biletowym obowiązującym w granicach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii”. 14 złotych będzie kosztował bilet 24-godzinny. Będzie uprawniał do przejazdu liniami ekspresowymi na lotnisko oraz autobusami, tramwajami i trolejbusami na terenie całej metropolii i będzie ważny dobę od momentu skasowania. Bilet ulgowy będzie kosztował 7 złotych.

Będzie je można kupić m.in. za pomocą telefonów komórkowych, w automatach, u kierowców oraz poprzez kartę ŚKUP. Przejazdy liniami ekspresowymi na lotnisko będą również możliwe na podstawie długookresowych biletów elektronicznych, które będą dostępne na Karcie ŚKUP. Cena biletu 30-dniowego to 180 zł, 90-dniowego -440 zł/ Za ulgowe trzeba będzie zapłacić połowę.

Obecnie trwa procedura przetargowa, która wyłoni firmę odpowiedzialną za zapewnienie przejazdów na lotnisko.Do przetargu zgłosiło się 5 firm. Wszystkie zadeklarowały wprowadzenie na trasy pojazdów wyprodukowanych w 2018 roku.

Rozkład jazdy będzie dopasowany do siatki połączeń lotniczych. 15 autobusów będzie obsługiwało 4 linie. O przebiegu tras oraz planowanej częstotliwości kursowania autobusów pisaliśmy TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*