Reklama

Mapa zasięgu sieci 5G w Katowicach. Gdzie można już korzystać z sieci najnowszej generacji [MAPA]

Grzegorz Żądło
Od poniedziałku 11 maja w 7 polskich miastach można korzystać z sieci 5G. Taką możliwość mają klienci sieci Plus. Wśród miast, w których są nadajniki 5G, znalazły się Katowice. Publikujemy mapę zasięgu sieci 5G w Katowicach.

W Katowicach zostało zainstalowanych 5 nadajników sieci 5G. Łącznie w zasięgu oddziaływania tej najnowszej technologii przesyłu danych znajdują się 22 000 osób.

Na mapie opublikowanej przez Plusa widać dwie duże „plamy”, dwie mniejsze, jedną niewielką i kilkadziesiąt pojedynczych punktów. Najwięcej potencjalnych odbiorców sieci 5G w Katowicach znajduje się w Bogucicach i w Dąbrówce Małej.

Dwa większe obszary obejmują śródmieście. Jeden to teren pomiędzy Supersamem i Galerią Katowicką oraz Rynkiem i Placem Wolności. Drugi ciągnie się od ul. Dworcowej do ul. Powstańców oraz od ul. Plebiscytowej do ul. Lompy.

Zdecydowanie największy teren w zasięgu sieci 5G w Katowicach znajduje się na Muchowcu. Największe skupisko ludzi to w tym rejonie osiedle Atal Francuska Park.

Ostatnia z większych „plam” to okolice węzła Murckowska, ale tu akurat prawie nikt nie mieszka.

Sieć 5G daje znacznie większe możliwości niż jej poprzednicy. To przede wszystkim szybkość przesyłu danych. Sieć 5G w Polsce umożliwi osiągnięcie szybkości do 600 Mb/s, czyli dwukrotnie większej niż przez LTE. To także większa stabilność połączenia, mniejsze opóźnienia w transmisji danych i dużo większa pojemność sieci.

Od poniedziałku 11 maja z sieci 5G mogą korzystać wszyscy klienci ofert abonamentowych sieci Plus i Cyfrowego Polsatu mieszkający w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu, którzy znajdują się w zasięgu 100 stacji i mają sprzęt obsługujący technologię 5G z wykorzystaniem częstotliwości 2,6 GHz. Producenci urządzeń mają wprowadzać nowe modele smartfonów i routerów obsługujące sieć 5G jeszcze w maju i czerwcu.


Tagi:

Komentarze

 1. mixmad 16 czerwca, 2020 at 9:43 pm - Reply

  Cieszy mnie, że polska sieć zarządza 5G. Tak się buduje niezależność. Przy okazji epidemii wyszło, że kapitał ma narodowość, co nam przez lata Balcerowicz wmawiał, że jest inaczej, a kraje wprowadziły embargo na wywóz rękawiczek lateksowych nie mówiąc o respiratorach. Jeszcze nie wiem czy zdrowe czy nie zdrowe jest 5G. Normalna czestotliwość komórkowa do dziś nie jest udowodniona czy szkodzi i nie jest obalone, że nie szkodzi. Więc może być różnie.

 2. lucas 18 maja, 2020 at 9:53 am - Reply

  A ja mam spore wątpliwości.
  Choćby dlatego:
  https://www.youtube.com/watch?v=XeHsMeeM73c

 3. Marcel 17 maja, 2020 at 10:22 am - Reply

  Ludzie, przestańcie być szurami. Badania naukowe (tak, naukowe, nie szurlickie) nie wykazały szkodliwego działania 5G na człowieka. Już nie wpadajcie w panikę.

  • Martas 15 czerwca, 2020 at 7:52 pm Reply

   Ptaki chowają się w krzakach i jak myślisz od kiedy ma to miejsce?Może człowiek jakoś da radę ale zwierzęta?

   • Sino 16 czerwca, 2020 at 10:40 am Reply

    Dobrze, że Ty się nie chowasz po krzakach pseudonaukowcu.

   • Lukasz 15 czerwca, 2020 at 10:58 pm Reply

    A nie powinny odlecieć w miejsca gdzie nie ma 5g? Co niby daje im siedzenie w krzakach?

  • Paweł Skobar 19 maja, 2020 at 6:36 pm Reply

   Możesz podać linki do źródeł niezależnych badań? Takowych nie ma i dla tego np. Szwajcaria wstrzymała się z pozwoleniem uruchomienia sieci 5g bo nie jest znany wpływ fal wysokiej częstotliwości i dużej mocy na ludzki mózg i ciało. U nas za to w zapisach tzw. Tarczy ukryto przepis umożliwiający odwołanie niewygodnego prezesa UKE

  • Arnold 17 maja, 2020 at 5:58 pm Reply

   Ja nie wiem czy szkodzi czy nie ale żeby wyciągnąć wnioski o wpływie 5g na organizm człowieka trzeba badań wielopokoleniowych a nie takich trwających miesiąc.

 4. dada 14 maja, 2020 at 4:50 pm - Reply

  A po co nam to 5G ? Przecież teraz śmiga wszystko jak trzeba – chyba tylko tym pajacom od gier komputerowych to potrzebne, żeby w wirtualnym świecie mogli jeszcze szybciej mordować ! Znam takich uzależnionych idiotów .
  Obecnie dzieci narzekały na ból głowy przez wi-fi w szkołach , co będzie teraz ? Nie szanujecie ludzi, ludzkiego zdrowia, ale czym kto wojuje od tego ginie … i nas was przyjdzie czas

 5. Artur 14 maja, 2020 at 5:25 am - Reply

  hubert13 widać pracuje w plusie i ma kompleksy. Musi mieć więcej i szybciej podczas gdy reszta ludzi ma to w d… Ludzie nie chcą 5g ale ludzie pokroju hubert13 dla pieniędzy będą sprzedawać własne matki i narażać swoje i cudze dzieci

 6. hubert 13 maja, 2020 at 1:48 pm - Reply

  Świetna informacja, na 5G czeka wiele osób i myślę że nowa technologia na pewno ich nie zawiedzie, bo możliwości ma ogromne.

Dodaj komentarz

*
*