Reklama

Koronawirus w Sądzie Okręgowym w Katowicach

G. Ż.
U jednej z pracownic Sądu Okręgowego w Katowicach wykryto zakażenie koronawirusem. Na razie nie wiadomo jakie decyzje podejmie prezes sądu.

Z naszych informacji wynika, że zakażenie wykryto u pracownicy I Wydziału Cywilnego, który mieści się przy ul. Francuskiej 38. Przynajmniej część pracowników tego wydziału została rano poproszona o nieprzychodzenie do pracy. To pierwszy przypadek koronawirusa u pracownika Sądu Okręgowego z Katowicach.

Jak poinformowała nas sędzia Katarzyna Frydrych, prezes Sądu Okręgowego w Katowicach, informacja o zakażeniu pracownika koronawirusem dotarła do sądu w godzinach wieczornym 6 maja. – Natychmiast ustalono osoby, które miały bezpośredni kontakt z tym pracownikiem. Osoby te zostały natychmiast poinformowane o zaistniałej sytuacji.  O zagrożeniu została poinformowana również drogą elektroniczną Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Katowicach.

W oparciu o wytyczne sanepidu, została opracowana lista osób, które miały bezpośredni kontakt z zarażoną osobą. Znalazło się na niej 19 osób. Pracownikom zgłoszonym do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach sąd zalecił izolację w domu.

Pozostali pracownicy sądu, zgodnie z zaleceniami Powiatowej Stacji  Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach, nie zostali ujęci na liście, tym samym pozostali w pracy – informuje prezes Frydrych.

W Sądzie Okręgowym przeprowadzana jest dezynfekcja pomieszczeń, w których przebywała zarażona koronawirusem pracownica. Jak informuje sąd, po raz ostatni była w pracy 30 kwietnia.

Budynek Sądu Okręgowego w Katowicach przy ul. Francuskiej 38 nie jest dostępny dla interesantów od 12 marca. Do budynku są wpuszczane osoby wezwane przez sąd na wyznaczone rozprawy lub posiedzenia jawne.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*