Reklama

Koronawirus w Polsce. Woj. śląskie z największą liczbą zakażonych

Redakcja
Po ostatniej dobie, to w woj. śląskim jest najwięcej zachorowań na koronawirusa w skali całego kraju. Jak podało Ministerstwo Zdrowia, na Śląsku przybyło 130 nowych zakażonych. W całym kraju ich liczba wzrosła o 318. Zmarło 15 osób, w tym 4 w woj. śląskim.

Od początku pojawienia się koronawiursa, w całej Polsce zaraziły się nim 13 693 osoby. 2576 z nich to mieszkańcy woj. śląskiego. Tym samym, to właśnie śląskie jest województwem najbardziej dotkniętym pandemią.

Obecność koronawirusa wykryto w próbkach pobranych od: mieszkańca Świętochłowic w sile wieku, 2 mieszkanek Bytomia (młoda i w średnim wieku), młodej mieszkanki Dąbrowy Górniczej, mieszkanki Sosnowca w sile wieku, starszego mieszkańca Lędzin, młodego mieszkańca powiatu bielskiego, 3 mieszkańców Żor (starsza kobieta i 2 młodych mężczyzn), młodego mieszkańca Pszczyny, 6 mieszkańców Rybnika, mieszkanki Cieszyna w średnim wieku, 7 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najmłodszy 2 lata, najstarszy 43), mieszkańca Bielska-Białej w sile wieku, 4 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (2 młodych i w sile wieku oraz kobieta w średnim wieku), 3 mieszkańców Katowic (2 kobiety i mężczyzna w sile wieku), 2 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (kobieta w średnim wieku i młody mężczyzna), 3 mieszkanek powiatu żywieckiego (2 starsze i w sile wieku), starszego mieszkańca Myszkowa, 4 mieszkańców Mysłowic (najmłodszy 3 lata, najstarszy 51), 2 starszych mieszkanek Bielska-Białej, wiekowego mieszkańca powiatu bielskiego, dziecka z Będzina, 2 mieszkańców Tarnowskich Gór (kobieta i mężczyzna w średnim wieku), mieszkańca Piekar Śląskich w średnim wieku, 8 mieszkańców Rudy Śląskiej, mieszkanki powiatu będzińskiego w średnim wieku, 9 kolejnych mieszkańców Katowic, 3 mieszkańców Tychów (w średnim wieku, w sile wieku i młody), starszej mieszkanki Bytomia,  2 kolejnych mieszkanek Sosnowca (w sile wieku i starsza), mieszkanki Mysłowic z średnim wieku, 25 kolejnych mieszkańców Rybnika, 7 mieszkańców powiatu rybnickiego (najmłodszy 27, najstarszy 42 lata), 11 kolejnych mieszkańców Żor, 3 mieszkańców Bielska-Białej (mężczyzna w sile wieku i 2 starsze kobiety), 3 kolejnych starszych mieszkańców powiatu żywieckiego, mieszkanki Zabrza w średnim wieku, 2 mieszkanek Zawiercia (w średnim wieku i w sile wieku), mieszkańca powiatu raciborskiego, 2 mieszkańców Gliwic (kobieta i mężczyzna w średnim wieku).

Kolejne 41 osób wyzdrowiało. 12 z nich dochodziło do zdrowia pod opieką specjalistów lekarzy w szpitalach i na oddziałach zakaźnych w naszym województwie, pozostali leczyli się w domach. Najmłodszy z wyleczonych ma 20 lat i jest mieszkańcem Lublińca, najstarszy 87 – to mieszkanka Piekar Śląskich.

W woj. śląskim na koronawirusa zmarły kolejne 4 osoby. W szpitalu w Raciborzu zmarł 79-letni mężczyzna z powiatu będzińskiego, a w szpitalu w Tychach zmarli: 72-letni mężczyzna z Częstochowy, 82-letnia kobieta z Świętochłowic i 65-letnia kobieta z Będzina.

Liczba zgonów w woj. śląskim wzrosła do 126. Liczba ozdrowieńców to 555.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*