Reklama

Koronawirus w Polsce. Najwięcej nowych zarażonych i ofiar w woj. śląskim

Redakcja
W ciągu ostatniej doby w całej Polsce zostało potwierdzonych testami kolejnych 268 przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej nowych zarażonych  – 64 – przybyło w woj. śląskim. Zmarło 18 osób, z których 5 w woj. śląskim.

Z informacji przekazanych przez Śląski Urząd Wojewódzki wynika, że w swoich domach będzie leczyć się większość z mieszkańców regionu, u których wykryto koronawirusa. To 5 mieszkańców Częstochowy (4 kobiety oraz mężczyzna w średnim wieku), młody mieszkaniec powiatu częstochowskiego, mieszkaniec Bytomia w sile wieku, młody mieszkaniec Zabrza, starsza mieszkanka Tarnowskich Gór oraz 3 mieszkanki powiatu lublinieckiego: 2 młode i w sile wieku.

Dodatnie okazały się próbki pobrane od 25 osób z powiatu lublinieckiego (najstarsza ma 90 lat, najmłodsza 43) oraz od starszego mężczyzny i kobiety w sile wieku ze szpitala specjalistycznego w Częstochowie. W szpitalu uniwersyteckim w Krakowie hospitalizowana jest dwójka nastolatków z Rudy Śląskiej.

Nieuciążliwe objawy Covid-19 oraz dobry stan pozwoliły, aby w swoich domach do zdrowia mogło dochodzić kilkunastu kolejnych zakażonych mieszkańców województwa śląskiego. Są to: 5 mieszkańców Częstochowy (4 mężczyzn i 1 kobieta – najstarszy w wieku 90 lat, najmłodszy 19), 3 mieszkańców powiatu lublinieckiego (2 mężczyzn: w sile wieku i w średnim wieku oraz kobieta w sile wieku), mieszkanka Sosnowca w sile wieku, młoda mieszkanka Katowic, mieszkanka powiatu kłobuckiego w średnim wieku oraz młoda mieszkanka powiatu częstochowskiego.

Kilka następnych tygodni w izolacji domowej będzie musiało spędzić 4 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (nastolatka, 2 kobiety w sile wieku oraz mężczyzna w średnim wieku), 2 mieszkańców powiatu bielskiego (obaj w sile wieku), młoda mieszkanka powiatu wodzisławskiego, mieszkanka Rudy Śl. w średnim wieku, mieszkaniec Zabrza, starszy mieszkaniec Bytomia oraz mieszkanka Katowic w sile wieku.

Obecnie w woj. śląskim hospitalizowanych jest 238 osób.

W województwie odnotowano też kolejne zgony. W szpitalu w Raciborzu zmarli: 98-letnia kobieta z Sosnowca i 66-letni mężczyzna z powiatu lublinieckiego, a w szpitalu w Tychach zmarła kobieta w wieku 86 lat z Sosnowca oraz 69-letnia kobieta z Bytomia i 68-letni mężczyzna z Zabrza.

Walkę z koronawirusem wygrała 63-letnia mieszkanka Wisły. Kobieta w ostatnich tygodniach leczyła się pod ścisłym nadzorem sanitarnym i lekarza chorób zakaźnych w swoim domu.

Od początku epidemii w woj. śląskim zarażone koronawirusem zostały 943 osoby, zmarło 40 z nich, a 52 wyzdrowiały.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*