Reklama

Koniec utrudnień na A4 w Mysłowicach. Zostały ostatnie prace na węźle Brzęczkowice

Zdjęcie poglądowe.

Redakcja
Dzisiaj zakończyły się główne prace na węźle Brzęczkowice w Mysłowicach. Jak informuje koncesjonariusz autostrady A4 Katowice-Kraków, nie ma już utrudnień dla kierowców.

Koniec utrudnień na skrzyżowaniu autostrady A4 z drogą ekspresową S1. Dzisiaj Stalexport Autostrada Małopolska, koncesjonariusz 60-kilometrowego odcinka pomiędzy Katowicami a Krakowem, poinformował o tym, że zakończyły sie główne prace. Po wielu miesiącach kierowcy pojadą tędy bez przeszkód. Remont węzła Brzęczkowice rozpoczął się w styczniu bieżącego roku. Jego celem było zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników. Nawierzchnia została wyrównana, poprawiono nośność węzła i odwodnienie drogi. SAM S.A. wyjaśnia, że odpowiednie utrzymanie infrastruktury wynika z obowiązujących przepisów. To wymóg umowy koncesyjnej i wynikającej z niej konieczności przekazania w roku 2027 autostrady A4 stronie publicznej w dobrym stanie technicznym.

Od 9 listopada kierowcy mogą korzystać z łącznic relacji Cieszyn-Katowice i Katowice-Łódź. Do zrealizowania pozostały jeszcze prace wykończeniowe na wylocie łącznicy Katowice-Cieszyn, gdzie ustawiony jest znak STOP, oraz wymiana barier ochronnych na drodze S1.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*