Reklama

Koniec promocji na A4. Wzrośnie cena za przejazd

Redakcja
Niezależnie od sposobu płatności, wszyscy kierowcy zapłacą tyle samo za przejazd autostradą A4. Do tej pory dla tych, którzy nie korzystali z kas na bramkach, stawka była niższa.

Preferencyjne stawki dla płatności automatycznych obowiązywały od 4 lat. Zostały wprowadzone 1 stycznia 2020 roku. Kierowcy korzystający z kilku rozwiązań niewymagających zatrzymania i płatności na placach poboru opłat, mieli niższe opłaty za przejazd. Chodzi o użytkowników elektronicznego poboru opłat A4Go i Telepass, a także aplikacji wykorzystujących videotolling (Autopay, SkyCash, mPay, IKO oraz z kartami ORLEN Flota). Początkowo stawka dla pojazdów kategorii 1 (inne niż motocykle) wynosiła 10 złotych, ale w zeszłym roku, w kwietniu, podniesiono opłatę do 13 złotych. To nadal mniej niż płacili na bramkach (gotówką lub kartą) pozostali kierowcy, ponieważ dla nich stawka wynosiła 15 złotych.

Teraz Stalexport Autostrada Małopolska ujednolici te stawki na niekorzyść osób opłacających przejazdy w sposób automatyczny.
„Z dniem 16 stycznia 2024 r. zniesiona zostanie preferencyjna stawka opłat za przejazd autostradą A4 na odcinku Katowice-Kraków pojazdami kategorii 1” – informuje koncesjonariusz odcinka A4 Katowice-Kraków. Za kilkanaście dni niezależnie od sposobu płatności, kierowcy zapłacą po 15 złotych na każdym placu poboru opłat, w Mysłowicach i w Balicach. To oznacza, że od połowy stycznia przejazd ok. 60-kilometrowym odcinku pomiędzy Katowicami a Krakowem będzie w obie strony kosztował 60 złotych.

SAM S.A. informuje też, że termin ważności impulsów A4Go zakupionych w opcji prepaid w terminie do 15 stycznia nie ulega zmianie (730 dni od daty zakupu) i nie będą wymagane dopłaty do tych impulsów. Od 16 stycznia opłata za pakiet 20 impulsów tj. przejazdów A4 Katowice-Kraków pojazdami kategorii 1 (z wyłączeniem motocykli) wynosić będzie 300 zł.


Tagi:

Komentarze

  1. DD 16 stycznia, 2024 at 9:32 am - Reply

    Może znajdzie się jakaś dobra kancelaria, która zajmie się tym dyskryminowaniem niektórych przez ostatni okres.

  2. herman 2 stycznia, 2024 at 9:51 am - Reply

    PSLowcy przedłużą kontrakt z A4 Stalexport na następne 25 lat w roku 2027 za swojej kadencji.

  3. Maed 1 stycznia, 2024 at 9:25 am - Reply

    ‘opłata za pakiet 20 impulsów tj. przejazdów A4 Katowice-Kraków pojazdami kategorii 1 (z wyłączeniem motocykli) wynosić będzie 300 zł.’ Czyli jednak taniej, ponieważ przejazd na tej trasie kosztuje 30zl płacąc normalnie na bramkach, więc za 300zl przejedziemy 10x trase

Dodaj komentarz

*
*