Reklama

Koncerty, wystawy i pokazy filmowe. Rozpoczyna się Ars Cameralis

Will Butler + Sister Squares, fot. Alexa Viscius

Redakcja
Rozpoczyna się kolejna edycja festiwalu Ars Cameralis. Dwie wystawy, 10 koncertów i pokazy filmowe to część atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy. Tematem przewodnim tej odsłony są herezje.

Ars Cameralis rozpoczął się w tym roku już w październiku otwarciem wystawy fotografii Arkadiusza Goli. „INNY [NIE] OBCY” w Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu, która prezentuje życie codzienne Romów. Jednak to od 9 listopada ruszają regularne wydarzenia, które potrwają do końca miesiąca i będą się odbywały w Katowicach, Bielsku-Białej, Pszczynie, Gliwicach i Chorzowie.

Dzisiaj wernisaż kolejnej wystawy. Tym razem z katowickiej galerii BWA. „O ulotności słów: Michał Smandek, Yannick Vey” to efekt francusko-polskiej wymiany artystycznej, o której więcej można przeczytać TUTAJ. Nieodłącznym elementem festiwalu są koncerty. Jako pierwszy wystąpi projekt stworzony przez Willa Butlera z Arcade Fire i zespół Sister Squares. W kinie Rialto w Katowicach zespół zaprezentuje materiał z debiutanckiej płyty, który ukazał się we wrześniu tego roku. Dzień później w Bielsku-Białej wystąpi polska artystka Ina West łącząca elektronikę z folkiem, jazzem i popem. W kolejnych dniach festiwalu wystąpią Maja S.K. Ratkje i Stian Westerhus, którzy zaprezentują „Die Elektrische Oper”, czyli dziwną operę bez śpiewaków i instrumentów. Poza tym w ramach Ars Cameralis wystąpią Owen Pallet, Kamilya Jubran & Werner Hasler, The Necks, Lambchop i Felix Kubin & Hubert Zemler.
Ars Cameralis to również filmy. Wyświetlone zostaną filmy krótkometrażowe wyróżnione w tym roku przez Brytyjską Akademię Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA). Będą to zarówno opowieści fabularne, jak i animowane. Zaprezentowane zostaną też starsze pełnometrażowe produkcje, które stały się klasykami: „Stowarzyszenie Umarłych Poetów”, „Ścieżka strachu”, „Thelma & Louise”.
Ponadto w programie znalazły się też literackie i teatralne wydarzenia. Pełny program Ars Cameralis i informacja o biletach są dostępne TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*