Reklama

Festiwal Tauron Nowa Muzyka ma się odbyć, ale w innym terminie

KAMP, fot. Damian Kramski. Zdjęcie archiwalne.

Łukasz Kądziołka
Pierwszy festiwal w tym roku potwierdza, że odbędzie się mimo pandemii. Tauron Nowa Muzyka zmienia jednak termin. Zamiast w czerwcu, odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia.

Ubiegły rok dla organizatorów był stracony. Wiele wydarzeń muzycznych zostało odwołanych, część przeniosła się do sieci. Tak było również z festiwalem Tauron Nowa Muzyka. Odbyły się koncerty w Walcowni, ale publiczność mogła je śledzić w większości tylko przed ekranami. W tym roku ma być inaczej. Organizatorzy festiwalu potwierdzają to dzisiejszym komunikatem. Jak informują, „są zdeterminowani, żeby powrócić do jego stacjonarnej formuły”.
Do wyznaczonej pierwotnie daty festiwalu prawie trzy miesiące, ale jesteśmy już pewni, że w pierwszy weekend czerwca nie będziemy mogli się spotkać. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, ale robimy wszystko, aby tegoroczny festiwal odbył się na żywo. Jest na to wielka szansa w środku lata, stąd zmiana daty. Musimy liczyć się też z jakąś formułą obostrzeń, która może wpłynąć na maksymalną liczbę uczestników wydarzenia. Dlatego o kolejności wejścia na wydarzenie zdecyduje data zakupu biletu. Pewni udziału mogą być fani, którzy zakupili już bilety – mówi Adam Godziek z More Music Agency, współorganizator festiwalu. Dlatego Tauron Nowa Muzyka zamiast 3-6 czerwca, odbędzie się w dniach 29 lipca – 1 sierpnia.
Formuła 16. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice w nowej dacie nie zmieni się. Ma to być wciąż festiwalowy „długi weekend” z muzyką. Rozpocznie go uroczysty koncert otwarcia, po którym nadejdą dwa biletowane dni w katowickiej Strefie Kultury oraz Fajrant na Sztauwajerach, czyli afterparty czwartego, bezpłatnego dnia festiwalu. Teraz organizatorzy potwierdzają z artystami nowy termin festiwalu. Niebawem mają podać zmiany w harmonogramie oraz poszerzenie programu o kolejnych wykonawców.

Zakupione dotąd karnety zachowują ważność. Nie będzie konieczna wymiana wejściówek. Ceny biletów pozostają bez zmian, ale z 31 marca do 20 maja wydłużony został okres obowiązywania promocji cenowej. Niezmiennie każda osoba, która kupiła karnet lub bilet i nie może wziąć udziału w festiwalu, ma prawo zwrócić go w miejscu nabycia.
Bilety można nabyć online na stronie festiwalu i na platformach eBilet, Going, Ticketmaster. Ich ceny zaczynają się od 199 zł.


Tagi:

Komentarze

  1. Sk 16 marca, 2021 at 9:39 pm - Reply

    Oby sie nie odbylo !!! Znow cala koszutka i bogucice nie beda spac !!!! Niech krupa organizuje u siebie pod domem takie imprezy !!!!!

Dodaj komentarz

*
*