Reklama

Kolejny krok do budowy stadionu miejskiego. Będzie inwentaryzacja terenu inwestycji

Prezydent Marcin krupa podczas prezentacji terenu pod budowę stadionu miejskiego.

Ł. K.
Miasto podejmuje kolejne kroki zmierzające do budowy stadionu miejskiego. W najbliższym czasie podpisana zostanie umowa z SARP. Rozstrzygnięto tez przetarg na inwentaryzację przyrodniczą terenu pod inwestycję, której koszt szacuje się na ponad 100 mln zł.

Miasto przymierza się do budowy stadionu miejskiego u zbiegu ulic Bocheńskiego i Górniczego Dorobku. Minie sporo czasu zanim będzie można tam wbić pierwszą łopatę. W sierpniu katowicki oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich wygrał przetarg na przygotowanie i przeprowadzenie konkursu na wykonanie koncepcji urbanistyczno–architektonicznej stadionu miejskiego. Chociaż umowa z SARP miała zostać podpisana w ciągu miesiąca od zakończenia przetargu, to wiadomo, że jeszcze nie podpisały jej obydwie strony. Ma to nastąpić w najbliższym czasie.

Jednocześnie, pod koniec września, miasto wyłoniło firmę, która wykona inwentaryzację przyrodniczą terenu inwestycji. Jak informuje biuro prasowe UM Katowice, jest ona konieczna do uzyskania decyzji środowiskowej i ma na celu identyfikację siedlisk przyrodniczych, zbiorowisk roślinnych, roślin, grzybów i porostów, bezkręgowców. Zbadane zostaną rowy, zbiorniki, oczka wodne oraz szlaki migracji zwierząt i stanowiska rozrodu zwierząt chronionychBadaniem flory i fauny na terenie położonym przy ul. Bocheńskiego zajmie się firma, która zaproponowała najniższą cenę. Future Green Innovations z Krakowa będzie miało nieco ponad rok na wykonanie zamówienia. Wynik inwentaryzacji nie powinien mieć wpływu na zmianę lokalizacji inwestycji, której koszt szacuje się na ok. 120-150 mln zł.


Tagi:

Komentarze

 1. Michał 14 października, 2017 at 8:04 am - Reply

  Dziękuje za rozwój miasta Katowice .

  Pamiętajcie Państwo o jednym ważnym aspekcie . Brakuje nam ścieżek rowerowych , pamiętajcie o nich projektując dojazdy z dzielnic południowych oraz z kierunku Trzech Stawów. W przyszłości w tym miejscu oprócz wymienionej przezemnie doliny , byłby to niezły ośrodek sportu . Dużą furorę mógłby zrobić tor kolarski , oczywiście zamknięty w formie hali .

  Katowice moglby sie stać kolebką sportów w Polsce i w tej części Europy.

  No proszę nie zapomnieć o bezpiecznych parkingach zarówno dla kierujących pojazdami ( coś podziemnego ) jak i dla rowerzystów .

 2. IZA 11 października, 2017 at 4:14 pm - Reply

  „Miasto przymierza się do budowy stadionu miejskiego u zbiegu ulic Bocheńskiego i Górniczego Dorobku.”
  a nie chodzi raczej o zbieg ulic Bocheńskiego i Dobrego Urobku ? Górniczego Dorobku jest jakieś 10 km dalej…jeśli się nie mylę 😉

  • Łukasz Kądziołka 11 października, 2017 at 9:02 pm Reply

   Oczywiście ma Pani rację. Dziękujemy za czujność.

Dodaj komentarz

*
*