Reklama

Konkurs na koncepcję stadionu miejskiego coraz bliżej. Zajmie się nim SARP

Ł. K.
Jak będzie wyglądał i ile będzie kosztował stadion miejski? Odpowiedź na te pytania będzie możliwa dopiero za kilka miesięcy. Za to wiadomo już, że przeprowadzeniem konkursu na koncepcję obiektu sportowego zajmie się katowicki oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich.

O przetargu na przygotowanie i przeprowadzenie konkursu na wykonanie koncepcji urbanistyczno–architektonicznej stadionu miejskiego. informowaliśmy niecały miesiąc temu. Już wcześniej nieoficjalnie mówiło się o tym, że konkurs przeprowadzi katowicki oddział SARP. Stowarzyszenie w przeszłości realizowało podobne konkursy dla Sosnowca i Chorzowa. W Katowicach SARP złożył jedyną ofertę w przetargu. Oficjalnie przetarg jeszcze nie jest rozstrzygnięty. Jednak umowa z SARP zostanie podpisana najprawdopodobniej w ciągu miesiąca. Miasto czeka jeszcze na dostarczenie wszystkich dokumentów.

Zadanie wykonawcy ma polegać m. in. na sporządzeniu opisu terenu planowanej inwestycji, oszacowaniu jej kosztów. Na koniec przeprowadzony zostanie konkurs architektoniczny. Jeszcze nie wiadomo ile będzie kosztować przygotowanie i przeprowadzenie konkursu. Oferta SARP to nieco ponad 209 tys. zł. Jeśli miasto ją przyjmie, stowarzyszenie będzie miało na realizację 7 miesięcy od dnia podpisania umowy. Oznacza to, że więcej na temat stadionu miejskiego będzie wiadomo dopiero na wiosnę 2018 roku.

Przypomnijmy, że stadion miejski, u zbiegu ulic Bocheńskiego i Górniczego Dorobku, ma pomieścić około 12 tys. widzów. Jednak ma być możliwe zwiększenie jego pojemności poprzez dobudowanie 3 tys. miejsc. Przy stadionie ma się znaleźć hala sportowa na 2,5-3 tys. osób. Obiekty będą otoczone pełnowymiarowymi boiskami piłkarskimi (o wymiarach 105 m x 68 m). Łącznie ma ich powstać 6. Przed wejściem do nowego kompleksu znajdzie się parking naziemny. Na razie nie wiadomo ile pieniędzy pochłonie inwestycja. Do tej pory mówiło się o kwocie ok. 120-150 mln zł.


Tagi:

Komentarze

  1. Kamil 21 sierpnia, 2017 at 7:28 pm - Reply

    A może lepiej byłoby wybudować przedłużenie ul. Bochenskiego.

Dodaj komentarz

*
*