Reklama

Jest konkurs na koncepcję stadionu miejskiego. Trwają przygotowania do inwestycji

Planowaną lokalizację satdionu miejskiego prezydent Marcin Krupa zaprezentował w kwietniu. Teraz została oficjalnie potwierdzona.

Łukasz Kądziołka
Chociaż jeszcze niedawno władze nie potwierdzały lokalizacji stadionu miejskiego, to w tym tygodniu ogłoszono przetarg na koncepcję nowego kompleksu sportowego. Za kilka miesięcy okaże się też ile będzie kosztować budowa.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu nie było oficjalnego potwierdzenia lokalizacji stadionu miejskiego. – Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Natomiast mamy wszyscy świadomość funkcjonalności obiektu od strony logistycznej – mówił wiceprezydent Waldemar Bojarun na posiedzeniu komisji kultury, promocji i sportu. Teraz jest już przetarg na przygotowanie i przeprowadzenie konkursu na wykonanie koncepcji urbanistyczno–architektonicznej stadionu miejskiego. Wszystko wskazuje na to, że stadion miejski powstanie u zbiegu ulic Bocheńskiego i Górniczego Dorobku. Firma, która wygra przetarg, będzie odpowiedzialna za sporządzenie opisu terenu planowanej inwestycji, opracowanie programu funkcjonalno–użytkowego kompleksu sportowego. Następnie, przy współpracy z SARP-em, ma zostać ogłoszony konkurs. Za kilka miesięcy okaże się też jaki jest szacunkowy koszt inwestycji. Do tej pory mówiło się o ponad 100 mln zł. Natomiast prezydent Marcin Krupa ocenił w kwietniu, że miasto może wydać na stadion nawet 120-150 mln zł.  Wiadomo już, że miasto będzie musiało wziąć pożyczkę na jej realizację.

Przy wyborze wykonawcy, który przygotuje konkurs, rolę będą odgrywały trzy czynniki. Kryterium ceny będzie miało wagę 60%, a doświadczenie firmy i czas usunięcia wad w opracowaniach po 20%. Na składanie ofert jest czas do 3 sierpnia, a wyłoniony wykonawca będzie miał 7 miesięcy na realizację. Przygotowanie konkursu ma kosztować ponad 207 tys. zł.

Przypomnijmy, że stadion miejski ma pomieścić około 12 tys. widzów. Jednak ma być możliwe zwiększenie jego pojemności poprzez dobudowanie 3 tys. miejsc. Przy stadionie ma się znaleźć hala sportowa na 2,5-3 tys. osób. Obiekty będą otoczone pełnowymiarowymi boiskami piłkarskimi (o wymiarach 105 m x 68 m). Łącznie ma ich powstać 6. Przed wejściem do nowego kompleksu znajdzie się parking naziemny.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*