Reklama

Kolejne 5 osób z koronawirusem w woj. śląskim. Zmarł 71-letni mieszkaniec Ustronia

Źródło: www.raciborz.pl.

Redakcja
Kolejnych pięć przypadków koronawirusa w woj.  śląskim. Ministerstwo Zdrowia i służby wojewody poinformowały o zakażonych pacjentach przebywających w trzech miastach. Wieczorem nadeszła też informacja o śmierci 71-letniego mężczyzny, który zmarł w szpitalu w Cieszynie.

Dzisiaj po południu Ministerstwo Zdrowia opublikowało komunikat o kolejnych przypadkach koronawirusa w województwie śląskim. Badania próbek pięciu pacjentów w regionie dały pozytywny wynik. Przebywają oni w kilku placówkach.

W szpitalu w Częstochowie pod opieką lekarzy jest mężczyzna w sile wieku z powiatu lublinieckiego. Miał on kontakt z osobą zakażoną ze swojego otoczenia.
Trzy osoby trafiły do raciborskiego szpitala. Pierwsza to starsza kobieta, która wróciła niecałe dwa tygodnie temu z Norwegii. Od tamtej pory przebywała w kwarantannie, a gdy zauważyła objawy zakażenia koronawirusem, skontaktowała się z lekarzem. Jej stan określono jako średni. Kolejne dwie osoby w Raciborzu to kobieta  i mężczyzna w sile wieku z powiatu gliwickiego. Oboje mieli kontakt z osobą, która wróciła z zagranicy. Stan mężczyzny jest średni.
Ostatni z najnowszych przypadków to osoba z powiatu cieszyńskiego. Kobieta w sile wieku będzie się leczyć w swoim domu. Jak ustalili inspektorzy sanitarni, źródłem zakażenia był kontakt z osobą z otoczenia.

W szpitalu w Cieszynie zmarł 71-letni mieszkaniec Ustronia. Mężczyzna miał choroby współistniejące. Z ustaleń inspektorów sanepidu wynika, że miał kontakt z osobą z najbliższego otoczenia, która powróciła z zagranicy. Wszystkie osoby z otoczenia mężczyzny są objęte kwarantanną przez służby sanitarne.

W województwie śląskim stwierdzono już 87 przypadków zakażenia koronawirusem. Hospitalizowanych jest obecnie 113 osób, w kwarantannie w naszym województwie przebywają 9 832 osoby (zsumowane dane z sanepidu i policji), zaś pod nadzorem służb sanitarnych pozostaje 7990 osób.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*