Reklama

[NA ŻYWO] Koronawirus w Polsce. Kolejne przypadki zakażenia w woj. śląskim

Grzegorz Żądło
Rozpoczynamy kolejny dzień relacji „na żywo”. W jednym miejscu będziemy pisać o wszystkich ważnych wydarzeniach i nowych informacjach związanych z koronawirusem. Zapraszamy.

20:45

Z informacji Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, obecnie zakażonym koronawirusem w woj. śląskim jest 30 osób. Cztery ostatnie przypadki to:

– młody mężczyzna z powiatu raciborskiego, który przebywa w izolacji domowej. Jak ustalił sanepid, miał kontakt z osobą zakażoną ze swojego otoczenia. Jego stan jest dobry, a jako że chorobę przechodzi bezobjawowo, lekarz chorób zakaźnych zdecydował, iż mężczyzna może leczyć się w domu.

– młody mężczyzna z Rudy Śląskiej. On również miał kontakt z osobą zakażoną, jego stan też jest dobry. On również przebywa w izolacji domowej

– kobieta w sile wieku z powiatu rybnickiego, która, po zbadaniu przez lekarza zakaźnika, przebywa w izolacji domowej. Jej stan jest dobry.

–  starszy mężczyzna hospitalizowany w Chorzowie, którego stan jest średni (pacjent ma zapalenie płuc). Wszystkie osoby, z którymi pacjenci mieli kontakt, zostały objęte przez służby sanitarne ścisłą kwarantanną domową.

20:30

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 36 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Cztery z nich dotyczą woj. śląskiego. Obecny bilans to 287, z których 5 osób zmarło.

15:10

Prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic poinformowała na Facebooku, że koronawirusem zaraził się pierwszy mieszkaniec Rudy.

https://www.facebook.com/Grazyna.Dziedzic/photos/a.136430073079645/2779740985415194/?type=3&theater

14:30

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 5 nowych przypadkach zakażenia korona wirusem.

14:15

KZGM i ZZM zamykają place zabaw i plenerowe siłownie. Więcej TUTAJ.

12:20

Sieć stacji benzynowych Circle K poinformowała, że wszyscy pracownicy służb: pogotowia, straży pożarnej, policji, wojska, straży miejskiej i straży granicznej dostaną na stacjach darmowy napój (kawę, herbatę lub czekoladę).

Akcja trwa do 31 marca i obowiązuje na wszystkich stacjach Circle K w Polsce.

12:00

Sosnowiec poinformował, że o co najmniej miesiąc przekłada tegoroczny start roweru miejskiego.

Nie w kwietniu, a najwcześniej z początkiem maja wystartuje kolejny sezon Sosnowieckiego Roweru Miejskiego. Zmiana podyktowana jest panującą pandemią koronawirusa.
– Musimy być konsekwentni dlatego podjąłem decyzję o przesunięciu inauguracji Sosnowieckiego Roweru Miejskiego na maj. Czekamy na rozwój sytuacji i nie wykluczam kolejnych zmian – tłumaczy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.
W sumie w ramach Sosnowieckiego Roweru Miejskiego wiosną 2020 roku będą funkcjonowały 22 wypożyczalnie rowerowe z 270 rowerami.

11:40

Rybnik zawiesza pobieranie opłat na płatnych parkingach.

Od czwartku 19 marca opłaty za parkowanie nie będą pobierane na miejskich parkinach i w pasach drogowych. Sytuacja taka będzie miała miejsce do odwołania lub wydania nowych zaleceń przez rząd w związku z epidemią.

11:25

Katowickie lokale gastronomiczne dostarczają jedzenie do kilku szpitali. W ten sposób chcą pomóc lekarzom, ale też sobie. Więcej TUTAJ.

11:00

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach wprowadziło duże zmiany w funkcjonowaniu szpitala. Część poradni została zamknięta, inne udzielają tylko teleporad. Szczegóły TUTAJ.

9:40. Sieć handlowa Biedronka poinformowała, że skraca czas pracy swoich sklepów. Wprowadza też inne rozwiązania na czas epidemii. Szczegóły TUTAJ.

9:30

Alina Kucharzewska, rzecznik Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego przesłała mediom komunikat, z którego wynika, że 2 nowe przypadki koronawirusa w woj. śląskim to starszy mężczyzna, który przebywa na oddziale zakaźnym szpitala w Częstochowie. Zaraził się od osoby z najbliższego otoczenia. Jego stan dobry.

W izolacji domowej, gdyż stan zdrowia zdaniem lekarzy na to pozwala, przebywa z kolei także straszy mężczyzna z powiatu cieszyńskiego. Miał kontakt z osobą zakażoną ze swojego otoczenia. Służby sanitarne docierają do wszystkich, z którymi mężczyźni mieli kontakt. To łącznie 26 przypadek zarażenia koronawirusem w województwie śląskim. Wszyscy pacjenci czują się dobrze.

9:00

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 8 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Dwa z nich dotyczą woj. śląskiego.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*