Reklama

Duży wzrost ofiar śmiertelnych koronawirusa i kilkadziesiąt nowych przypadków zachorowań w regionie

Redakcja
Tylko dzisiaj z powodu choroby wywołanej koronawirusem w Polsce zmarły 22 osoby. Wśród nich jest aż 7 ofiar w woj. śląskim. Najwięcej pacjentów zarażonych koronawirusem zmarło w Raciborzu.

Dzisiejsze statystyki dotyczące koronawirusa nie napawają optymizmem. Z powodu choroby wywołanej SARS-CoV-2 zmarły 22 osoby w całej Polsce. W porannym komunikacie Ministerstwa Zdrowia była mowa o 4 śmiertelnych przypadkach. Jednak po południu resort poinformował o 18 kolejnych zgonach. Wśród zmarłych jest 7 osób z woj. śląskiego. Są to: 86-letnia kobieta, 75-letni mężczyzna, 85-letnia kobieta, 77-letnia kobieta ze szpitala w Raciborzu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Częstochowie oraz dwie kobiety hospitalizowane w Tychach – 64-latka i 83-latka.

Zgodnie z danymi podanymi we wtorek przez Ministerstwo Zdrowia, na Śląsku jest też 39 nowych przypadków potwierdzonych pozytywnymi testami na obecność koronawirusa.

Od początku epidemii zanotowano już 601 przypadków koronawirusa w woj. śląskim, a 32 osoby zmarły. W całej Polsce te liczby wynoszą odpowiednio 4848 i 129.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*