Reklama

Koronawirus w Polsce. W woj. śląskim zmarły kolejne dwie osoby

Redakcja
Kolejne ofiary koronawirusa na Śląsku. Dzisiaj po raz pierwszy to sanepid, a nie urząd wojewódzki, informuje opinię publiczną o zgonach i nowych zakażeniach. W Katowicach jest więcej osób ze stwierdzonym koronawirusem.

Groźny wirus na Śląsku spowodował dwie kolejne ofiary. W szpitalach zmarli dzisiaj 59-letni mężczyzna z powiatu lublinieckiego oraz mieszkanka Rudy Śląskiej w wieku 64 lat. Jak informuje sanepid, pacjentka miała choroby współistniejące. Liczba ofiar koronawirusa w regionie wynosi teraz dwanaście.
Ponadto zwiększyła się liczba osób w woj. śląskim, u których stwierdzono obecność koronawirusa. Rano potwierdzono 22 nowe przypadki, a po południu ich liczba wzrosła już o kolejne osoby. Wśród nich są mieszkańcy Bytomia, Tarnowskich Gór, Rudy Śląskiej, Gliwic i Katowic. Jak poinformował na swoim profilu Facebook prezydent Marcin Krupa, to kobieta z chorobami współistniejącymi, która została przewieziona do szpitala zakaźnego oraz mężczyzna w stanie dobrym nie wymagający hospitalizacji. Łącznie w Katowicach stwierdzono już 19 przypadków.

Dzisiaj po raz pierwszy o nowych zgonach i zakażeniach informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach. Do tej pory robiły to służby wojewody śląskiego. Z powodu tych zmian w komunikacji z mediami dostęp do informacji o konkretnych przypadkach koronawirusa może być ograniczony. Decyzje w tej sprawie miały zapaść na szczeblu centralnym.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*