Reklama

Kina studyjne w Katowicach przygotowują się do otwarcia

Redakcja
Kina studyjne w Katowicach będą ponownie otwarte. Po długiej przerwie widzowie znowu będą mogli wybrać się na seans do jednego z trzech kin Silesia Film. Bilety można będzie kupić już w tym tygodniu.

Długa przerwa w kinach spowodowana epidemią koronawirusa wreszcie się kończy. Formalnie od 6 czerwca kina mogły otworzyć się na nowo. Jednak nie zdecydowały się na to nawet duże sieci. Wiadomo już kiedy widzowie będą mogli wrócić do tych mniejszych sal kinowych. Instytucja Silesia Film, która prowadzi trzy kina w Katowicach, ogłosiła termin powrotu. Światowid, Rialto i Kosmos zaproszą na pokazy od 19 czerwca. Na ekranie będzie można zobaczyć “Nasz czas”, “Małe kobietki” i “Kłamstewko”. To filmy wybrane na weekend otwarcia przez widzów w internetowym plebiscycie.

Bilety na seanse w pierwszy weekend otwarcia będzie można kupić w promocyjnej cenie 13 zł. Kasy biletowe zostaną otwarte już w poniedziałek, 15 czerwca, w godzinach: Kino Kosmos – 12.00 – 20.00;  Kino Światowid – 10.00 – 18.00; Kinoteatr Rialto – 13.00 – 20.00. Jak informuje Silesia Film, wszystkie kina będą działały zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Na sali kinowej podczas seansu widzom dostępna będzie nie więcej niż połowa dostępnej liczby miejsc. Miejsca będą nienumerowane i powinny być zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między widzami. Podczas przebywania w kinie, zarówno w holu, jak i podczas seansu, obowiązkowe będzie zakrywanie ust i nosa maseczką, zachowanie odpowiedniego dystansu w kolejce do kasy kina oraz dezynfekcja rąk.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*