Reklama

Kilkaset tysięcy osób zapisało się na szczepienie przeciwko Covid-19. Obostrzeń na razie nie będzie

Redakcja
Mniej przypadków koronawirusa odnotowano w Polsce w ciągu minionej doby. Jednak nadal wiele testów jest pozytywnych. Przedstawiciele rządu zachęcają do szczepienia 4 dawką, na którą zapisało się już kilkaset tysięcy osób. Nie przewidują na razie powrotu obostrzeń.

Wczoraj Ministerstwo Zdrowia informowało o 5108 nowych przypadkach koronawirusa. Dzisiaj zaobserwowano spadek w statystykach dotyczących wirusa SARS-CoV-2. W ciągu ostatniej doby odnotowano 3721 nowych zakażeń. Tak, jak w ostatnich dniach, najwięcej w woj. mazowieckim (644) i woj. śląskim (545). Odnotowano 11 zgonów, a wśród nich 2 osoby zmarły z powodu Covid-19. Pozostałe miały choroby współistniejące.

Dzisiaj w wywiadzie w Programie Pierwszym Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska mówił, że w porównaniu tydzień do tygodnia „to jest wzrost tylko o 30%”. Ostatnio procentowy skok przypadków wynosił zwykle 60%. W ciągu doby wykonano 11 132 testów.

Według Kraski niepojące jest to, że jedna trzecia wykonywanych testów okazuje się być pozytywna. Dlatego zachęca do korzystania ze skierowań na szczepienia wystawionych w zeszłym tygodniu dla grup, które są szczególnie narażone na rozprzestrzenianie się koronawirusa. Jak poinformował dzisiaj minister zdrowia Adam Niedzielski na swoim Twitterze, na drugą dawkę przypominającą zapisało się już ponad 300 tys. osób powyżej 60. roku życia oraz powyżej 12. roku życia z upośledzoną odpornością. „O poranku rozpoczęliśmy wysyłkę ponad 4,3 mln smsów do osób, które mogą skorzystać z 4 dawki szczepionki przeciw COVID-19” – napisał Niedzielski.

W cytowanym wywiadzie wiceminister został również zapytany o powrót obostrzeń w postaci maseczek i dystansu społecznego. Jak powiedział Kraska, będą to „raczej zalecenia”.


Tagi:

Komentarze

 1. Marcin 27 lipca, 2022 at 2:54 pm - Reply

  Po kiego grzyba piszecie o tym na portalu lokalnym

  • Grzegorz Żądło 27 lipca, 2022 at 2:57 pm Reply

   A to w Katowicach nie można się zaszczepić? Nie wiedzieliśmy.

   • Adam 27 lipca, 2022 at 5:09 pm Reply

    Może jeszcze by trzeba napisać artykuł w języku ukraińskim.
    Bo oni mogą nie wiedzieć.

 2. DONOSICIEL 27 lipca, 2022 at 2:48 pm - Reply

  A KIEDY SZEPINKI NA MAŁPĄ GRYPĘ ? PODPBNO JA SIĘ KTOŚ ZARAZI TO SKACZE PO DRZEWACH

Dodaj komentarz

*
*