Reklama

Kierowca ciężarówki wypadł przez szybę. Tunel jest zamknięty w obu kierunkach

Redakcja
Trwa akcja służb w katowickim tunelu. Doszło tam do zdarzenia z udziałem samochodu ciężarowego. Jego kierowca wypadł przez szybę.

Wypadek w Katowicach. W tunelu doszło do wypadku z udziałem samochodu ciężarowego. Na razie służby nie podają zbyt wielu szczegółów. Wiadomo tylko, że kilka minut przed 17.30 kierowca ciężarówki wypadł przez boczną szybę swojego pojazdu. Najprawdopodobniej uderzył w mur oporowy tuż za tunelem na jezdni w kierunku Sosnowca. Zespół ratownictwa medycznego udziela mu pierwszej pomocy i wszystko wskazuje na to, że kierowca zostanie przewieziony do szpitala w Ochojcu. Jak podaje straż pożarna, wszystkie wjazdy do tunelu są zablokowane. Na miejscu jest policja i 4 zastępy straży pożarnej.

[AKTUALIZACJA, godz. 18.30]

Akcja ratunkowa na miejscu została zakończona. Jednak na razie tunel trzeba będzie zamknąć. Jak informuje podkom. Agnieszka Żyłka, oficer prasowa KMP w Katowicach, kierujący wjechał w grodź tunelu. Nieprzytomnego mężczyznę, obywatela Ukrainy, przewieziono do szpitala.

Kierowca uderzył pojazdem w szafę sterującą i uszkodził infrastrukturę – instalację oświetleniową i wentylację. Dlatego wszystkie pojazdy stojące wewnątrz tunelu muszą z niego jak najszybciej wyjechać. Policja na razie wypuszcza część z samochodów stojących wewnątrz tunelu.

Wjazdy w obu kierunkach są zamknięte. Niewykluczone, że z powodu uszkodzeń trzeba będzie całkowicie lub częściowo zamknąć tunel na dłużej.


Tagi:

Komentarze

 1. Marcin 7 października, 2021 at 12:34 am - Reply

  Jak to dobrze mieszkać w Katowicach i nie mieć samochodu. Ile czasu zaoszczędzone na staniu lub ślimaczeniu się w centrum. Tu pieszo dojdzie się szybciej niż szybkimi samochodami stojącymi najszybciej w korkach 😉

 2. Człowiek 6 października, 2021 at 8:09 pm - Reply

  Dlaczego w takim newsie podajecie narodowość osoby? Informacja o obywatelstwie to też dane osobowe i obejmuje je RODO.

  • Bolsze 7 października, 2021 at 2:25 pm Reply

   Mówcie Obywatelu obywatelko towarzyszko. Nie po to komitet powierzył władzę nad światem Krajowi Rad by utrwalać przynależność narodową, klasową, kułaków i obszarników.

  • Damian 7 października, 2021 at 10:52 am Reply

   Bardzo dobrze że podali. Dzisiaj zasnęło snem wiecznym kolejnych dwóch przedstawicieli tego wielkiego narodu, paraliżując oczywiście ruch w całym mieście.

  • Pp 6 października, 2021 at 9:57 pm Reply

   Zamiast pisać co podchodzi pod RODO chociaż raz poświęć chwilę i przeczytaj to rozporządzenie a nie głoś bredni

Dodaj komentarz

*
*