Reklama

Katowice dostaną od Tajwanu pieniądze na pomoc uchodźcom

Grzegorz Żądło
Nieoczekiwane wsparcie Tajwanu dla Katowic. Miasto dostanie dużą darowiznę, która zostanie przeznaczona na pomoc ukraińskim uchodźcom.

Katowice dostaną od Tajwanu darowiznę w wysokości 200 000 dolarów. Pieniądze mają zostać przeznaczone na pomoc ukraińskim uchodźcom, którzy przebywają w stolicy woj. śląskiego. Z inicjatywą przekazania pieniędzy wyszło Biuro Przedstawicielskie Tajpej w Warszawie. To nieoficjalna ambasada Tajwanu. Nieoficjalna, bo Tajwan nie jest uznawany jako państwo przez większość krajów, również przez Polskę.

Została już przygotowana umowa darowizny, która w najbliższych dniach powinna zostać sfinalizowana.

To kolejna darowizna dla Katowic z przeznaczeniem na pomoc dla uchodźców. Wcześniej miasto dostało m.in. 15 000 euro od niemieckiej Kolonii, czyli miasta partnerskiego. Z kolei Galeria Katowicka przekazała darowiznę w formie określonej kwoty, którą można wydać na zakupy w tym centrum handlowym.


Tagi:

Komentarze

 1. Michał 1 maja, 2022 at 4:30 pm - Reply

  Nawet Tajwan nas wspiera a niemcy co ?

  • Grzegorz Żądło 1 maja, 2022 at 8:27 pm Reply

   Kolonia jest w Niemczech.

   • Michał 1 maja, 2022 at 9:24 pm Reply

    Miałem na myśli państwo niemieckie (administrację rządową) a nie miasto partnerskie. Prywatni darczyńcy oraz zwykli Polacy wydali więcej pieniędzy na pomoc Ukraincom niż cała UE. Gdzie jest ta „europejska” solidarność w tej kwestii ?

    • Szymon 2 maja, 2022 at 11:13 am Reply

     A gdzie jest ta „europejska” solidarność polskiego rządu wobec uchodźców z innych krajów niż objęta wojną Ukraina i gdzie była wobec uchodźców przybywających na wybrzeże morza śródziemnego (np. we Włoszech) ?

     • Michał 2 maja, 2022 at 1:46 pm Reply

      A skąd oni przybywali ? Przecież to byli inżynierowie i lekarze z krajów muzułmańskich i afryki. Przypominam panu panie Szymonie, że to nie nasz kraj rozpętał wojnę w Syrii, Afganistanie, Iraku itp. Co więcej to nie Polska zapraszała tych ludzi do UE. To nie polska finansowała bojowników w Syrii i np. w Iraku czy Egipcie. Stąd moje pytanie. Ponadto Ukraińcy są nam bliscy kulturowo i mają bezpośrednią granicę z UE.

      • kukura 3 maja, 2022 at 4:12 pm Reply

       Niemcy też nie rozpętały wojny z Ukrainą. Nie chciał przyjmować uchodźców z Syrii to niech nie prosi innych o przyjmowanie Ukraińców.

Dodaj komentarz

*
*