Reklama

Kasztanowce na Stawowej w komplecie. Tym razem drzewa zostaną na stałe

Redakcja
Zakończyło się zazielenianie ul. Stawowej. Po komplikacjach, powstał szpaler drzew. Tym razem kasztanowce nie wzbudziły zastrzeżeń Zakładu Zieleni Miejskiej.

Na ul. Stawowej są już wszystkie kasztanowce i teraz już na pewno tu zostaną. Na Stawowej drzewa już kiedyś były, ale zostały zniszczone. Teraz odtworzono szpaler. Jest on poprowadzony bliżej wschodniej pierzei ulicy. To właśnie między innymi z tego powodu było trochę zamieszania z drzewami, o których nasadzenie od kilku lat starali się mieszkańcy.

W połowie grudnia wykonawca we wcześniej przygotowanych miejscach wsadził do ziemi siedem kasztanowców. Jednak szybko okazało się, że rośliny trzeba będzie ponownie wykopać i wymienić. Nie spełniały one wymogów. Różniły się pod względem uformowania korony. Kształt niektórych sprawiał, że byłyby zbyt przechylone w stronę elewacji budynków. Zasadzone już drzewka nie przeszły odbiorów Zakładu Zieleni Miejskiej. Wykonawca musiał poczekać na dogodne warunki, wykopać i wywieźć drzewa, a następnie przywieźć i nasadzić nowe. Stało się to pod koniec marca.

Teraz już wszystko jest tak, jak powinno. Jak informuje ZZM, nowe kasztanowce przeszły odbiory i spełniają wymogi. Na jednej z głównych ulic śródmieścia rośnie łącznie 9 drzew, wliczając dwa kasztanowce nasadzone na rogu ul. Mickiewicza i ul. Stawowej.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*