Reklama

Jest szansa na parking na Osiedlu Paderewskiego

Szymon Kosek
Władze miasta przyznają mieszkańcom rację: na osiedlu jest za mało miejsc parkingowych. Jest jednak szansa, że to się zmieni. Rozważane są dwie możliwości, które mają poprawić sytuację.

Problemu nie rozwiązał wielopoziomowy parking przy ulicy Francuskiej. Pracownicy pobliskich biurowców wciąż wjeżdżają w osiedlowe uliczki. Docelowym rozwiązaniem ma być parking przy ulicy Sowińskiego. – Rozważamy dwie możliwości. Wykupimy działki od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad lub wydzierżawimy je od spółdzielni mieszkaniowej. Musimy też podjąć decyzję co do sposobu wykonania parkingu. Będzie to poszerzenie jezdni albo po prostu wyznaczenie obszaru parkingowego – mówi Krzysztof Kaczorowski z referatu prasowego Urzędu Miasta Katowice.
Chodzi o trzy działki położone przy ekranach akustycznych Pierwsza od strony piętrowego parkingu, a zarazem największa, należy do Spółdzielni Mieszkaniowej im. J.I. Paderewskiego. Dwie następne podlegają GDDKiA.

W urzędzie trwają na razie analizy na temat tego, które rozwiązanie będzie najbardziej opłacalne i optymalne.

PRZECZYTAJ TEŻ: Mieszkańcy os.Paderewskiego skarżą się na korki i brak parkingów

Temat parkingów na os. Paderewskiego mieszkańcy poruszyli także na spotkaniu z prezydentem Marcinem Krupą w ubiegłym tygodniu. – Jeżeli parking będzie ogólnodostępny i darmowy, to i tak będą na nim parkować pracownicy pobliskich biurowców. Rozważamy uregulowanie tego tak, by od rana do popołudnia parking był płatny. Od popołudnia do nocy postój będzie za darmo, by mieszkańcy mogli zostawić tam swoje samochody po powrocie z pracy. Pomysł jest dyskutowany, szukamy też środków na jego realizację – mówił prezydent.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*