Reklama

Powstanie nowa droga pomiędzy autostradą i lotniskiem Muchowiec

G. Ż.
Rozpoczęła się budowa drogi, która połączy autostradę A4 i ul. Lotnisko. Przedłużenie ul. Szybowcowej ułatwi m.in. dojazd do jednego z hoteli i planowanego budynku nowego sądu. Będzie także alternatywą dla mieszkańców osiedla Francuska Park.

Jeszcze całkiem niedawno wydawało się, że z przedłużeniem ul. Szybowcowej trzeba się będzie wstrzymać. Niepewne było bowiem zewnętrzne dofinansowanie. Ostatecznie miasto dostało 1,678 mln zł z budżetu państwa. Drugie tyle dołożyło samo i budowa mogła ruszyć (łącznie koszty to 3,357 mln zł.. Prace wykonuje firma Skanska. Zgodnie z umową, termin ich zakończenia to 31 października 2016 roku.

Ul. Szybowcowa zostanie przedłużona do autostrady A4, ale nie na całej długości będzie dwukierunkowa. Z A4 będzie możliwy tylko zjazd. Kiedy powstanie, zostanie zlikwidowany zjazd do stacji paliw BP.

O ile z północy na południe będzie można przejechać nową drogą bez przeszkód, o tyle w odwrotnym kierunku kierowcy dojadą  jedynie do miejsca, w którym mieści się Silesian Hotel Katowice. Tam zostanie zbudowana pętla do zawracania.

Na odcinku dwukierunkowym droga będzie miała po jednym pasie o szerokości 3 m w każdą stronę. Powstaną też chodniki. Na fragmencie od ul. Lotnisko do skrzyżowania z ul. Rodańską po obu stronach jezdni, potem tylko po jednej. Przy wspomnianej już Rodańskiej, która stanowi drogę dojazdową do kompleksu handlowego 3 Stawy, zostanie zbudowane nowe skrzyżowanie. Inwestycja obejmuje też prawoskręt z ul. Lotnisko w Szybowcową.

Jak informuje Skanska, w najbliższych tygodniach nie należy się spodziewać żadnych utrudnień związanych z budową. Tych nie da się jednak uniknąć na późniejszym etapie.


Tagi:

Komentarze

  1. ymbyketa 17 grudnia, 2020 at 10:45 pm - Reply

    Skończcie grzbiety z tą deweloperką !!!

Dodaj komentarz

*
*