Reklama

Jest konkurs na projekt toalet w Spodku

Grzegorz Żądło
Zarządca Spodka wspólnie z katowickim oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich ogłosili konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej przebudowy toalet w hali. Tym samym, PTWP Event Center chce niejako „zdopingować” urząd miasta do wyłożenia 1,5-2 mln zł, bo właśnie tyle może pochłonąć przebudowa toalet. Zainteresowani architekci wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie mogą składać do końca lipca.

Podczas niedawnych obrad komisji kultury, promocji i sportu rady miasta Wojciech Kuśpik (prezes PWTP) i Marcin Stolarz (prezes PTWP Event Center) opowiadali radnym o koniecznych nakładach w Spodku. Wśród niezbędnych prac wymienili też remont toalet. Podobnie jak za inne większe inwestycje, również i za tę musiałoby zapłacić miasto. Więcej o tym przeczytasz TUTAJ.

PTWP ogłosiło właśnie konkurs na koncepcję przebudowy. Laureat głównej nagrody dostanie 15 000 zł brutto. Drugie miejsce warte jest 10 000, a trzecie 5 000 zł. Zwycięzca zostanie zaproszony do udziału w negocjacjach umowy na sporządzenie szczegółowego opracowania pracy konkursowej, w tym dalszych faz dokumentacji projektowej.

Architekci dopuszczeni do udziału w konkursie będą mieli czas do 18 września na przygotowanie swojej koncepcji.

Projektanci mają zaproponować rozwiązania dla trzech typów istniejących w Spodku węzłów sanitarnych: toalet w holu głównym, w strefie VIP oraz w tzw. sali bingo, w której organizowane są bankiety. Koncepcje muszą uwzględniać zapewnienie m.in. miejsc przeznaczonych do przewijania i opieki nad niemowlętami, wydzielonych stanowisk do korzystania z toalet i umywalek przez dzieci oraz toalet dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

PTWP pozyskał do współpracy partnerów. Dlatego projektanci będą musieli uwzględnić w swoich pracach armaturę i biały montaż firmy Roca Polska oraz lustra produkcji MCJ.

Jury konkursu tworzą Wojciech Kuśpik, Marcin Stolarz, a także architekci i członkowie SARP: Agnieszka Kaczmarska, prezes SARP Katowice, Jacek Krych z pracowni JRK72, Przemo Łukasik z pracowni Medusa Group i Stanisław Podkański, doradca prezydenta Katowic ds. architektury i urbanistyki, architekt miejski.

Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie należy składać osobiście lub za pośrednictwem poczty albo firmy kurierskiej w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP Oddział Katowice (ul. Dyrekcyjna 9).


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*