Reklama

Rondo w Piotrowicach otwarte. Jeden z dwóch nowych węzłów w Katowicach prawie gotowy

Zdjęcie archiwalne.

Redakcja
Kolejny ważny element nowego węzła w Piotrowicach został dzisiaj otwarty. Jednak nadal kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w tunelu.

Bez zapowiedzi zostało dzisiaj otwarte rondo w Piotrowicach. To ważny element jeszcze budowanego, ale będącego już na ukończeniu węzła. Prace budowlane rozpoczęły się na początku 2018 roku i zgodnie z ostatnim aneksem do umowy miały się zakończyć z końcem października. Jednak inwestycja cały czas się przedłuża. Niespełna 3 miesiące temu kierowcy po raz pierwszy wjechali do tunelu, ale nadal organizacja ruchu powodowała duże utrudnienia w godzinach szczytu. Dzisiaj zaszły kolejne duże zmiany na DK81, na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Armii Krajowej. Jak poinformowało biuro prasowe katowickiego urzędu na Twitterze, w Piotrowicach obowiązuje nowa organizacja ruchu.

https://twitter.com/BiuroPrasoweKce/status/1341680203219800064

Teraz kierowcy mogą już przejechać rondem turbinowym. Ma ono służyć przede wszystkim do rozprowadzania ruchu lokalnego pomiędzy Ligotą a Piotrowicami. Natomiast ruch tranzytowy powinien się odbywać przede wszystkim tunelem. Nadal kierowcy nie mogą z niego w pełni skorzystać, bo oddano po jednym pasie ruchu w obu kierunkach – w stronę Mikołowa oraz w stronę centrum Katowic. Najprawdopodobniej odbiory mają potrwać mniej więcej do połowy stycznia i wtedy cały węzeł w Piotrowicach mógłby zostać otwarty.

Otwarcie ronda na węźle w Piotrowicach oznacza również zmiany dla pasażerów komunikacji miejskiej. Pisaliśmy o nich TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*