Reklama

Jak miasto rozdzieliło 9 mln zł na promocję turystyki biznesowej? Najwięcej dostała firma zarządcy MCK

Organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego dostał największe dofinansowanie.

Grzegorz Żądło
Spółka należąca do zarządcy Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego dostała od miasta największą dopłatę spośród wszystkich firm, które organizowały w 2016 roku imprezy w MCK. Z puli 9 mln zł na promocję turystyki biznesowej kontrolowane przez Wojciecha Kuśpika PTWP dostało prawie 2,5 mln zł.

Urząd miasta dopłaca do imprez organizowanych w MCK od 2015 roku. Tak będzie jeszcze do 2020 roku włącznie. W 2016 roku przy współudziale finansowym miasta odbyło się 36 imprez. Kwoty były bardzo różne, od 10 tys. do prawie 1,5 mln zł.

Podobnie jak dwa lata temu, tak i w 2016 roku najwięcej dostało z miasta Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości. Spółka, w której 53% udziałów ma Wojciech Kuśpik dostała pieniądze na Europejski Kongres Gospodarczy (1,451 mln zł), 4 Design Days (535 tys. zł) i Health Challenge Congress (500 tys. zł). Łącznie daje to 2.486,500 mln zł.

Najwięcej imprez z dofinansowaniem miasta zorganizowało w MCK Business Service Galop, ale łączna kwota jest znacznie mniejsza niż ta przekazana PTWP, bo 240 940 zł.

Pod względem wysokości dopłaty, na drugim miejscu po Europejskim Kongresie Gospodarczym, jest VII Konferencja ABSL. Jej organizator, Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych, dostał 1,2 mln zł. Dwieście tysięcy mniej trafiło na konto Fundacji Promocji Regionów „Wyspa Kultury”, która zorganizowała w Katowicach festiwal „Serialis”.

Turtle Entertaiment Polska dostało 700 tys. zł na Intel Extreme Masters, a Regionalna Izba Gospodarcza 500 tys. zł na Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Pełna lista firm i imprez, które dostały dofinansowanie z miasta znajduje się na kolejnej stronie. Czytaj dalej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*