Reklama

Widzowie schowani w salach

Czytał Tomasz Knapik” – to hasło robiło w sobotę furorę podczas drugiego dnia Międzynarodowego Festiwalu Seriali „Serialis”, który odbywa się w MCK. Jeden z najbardziej znanych polskich lektorów opowiadał anegdoty ze swojego bogatego zawodowego życia, a na zakończenie dnia czytał na żywo dialogi z filmu Rekinado 4. Sobota stała też pod znakiem serii „Doktor Who” oraz spotkania osób, które same tworzą kostiumy i przebierają się za postacie z seriali.

Pierwsze dwa dni festiwalu „Serialis” nie przyciągnęły do Międzynarodowego Centrum Kongresowego tłumów. Chociaż Wojciech Krzyżaniak, dyrektor programowy, ma na ten temat inne zdanie. – Dzisiaj wchodzę i patrzę, nikogo nie ma. Ludzie pojedynczy chodzą i myślę: kurcze, czyżby się nie udało?. Zrobiłem marszrutę po salach i się ucieszyłem, bo wszyscy siedzieli w salach – przekonuje Krzyżaniak.
Tomasz Knapik_Wojciech KrzyzaniakFrekwencja jest o tyle istotna, że m.in. od liczby uczestników będzie zależała ostateczna wysokość dotacji z urzędu miasta. Wyjściowa kwota to 1 mln zł.
Dużą satysfakcją nie są dla mnie tłumy na spotkaniu z gwiazdami, bo to jest najprostsze. Mogliśmy zaprosić szereg gwiazd, rozwiesić plakaty na mieście i cieszyć się z tego, jakie fajne są kolejki do wejścia. To jest proste, tak banalne, że zgrzytają zęby – mówi Krzyżaniak.

Gwiazdy będą obecne z niedzielę. Do Katowic przyjadą m.in. Artur Barciś i Piotr Polk.

W sobotę na festiwalu pojawiło się wielu fanów serialu „Gry o Tron” oraz serii „Doktora Who”, „True Detective” czy produkcji Marvela. Sporym zainteresowaniem cieszył się także tzw. powrót do przeszłości, czyli prelekcja serialu „Stranger Things”.

Odbył się też pokaz i konwent cosplay’ów, czyli osób tworzących z różnych materiałów kostiumy, w których następnie występują i walczą o uwagę widzów.

Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Dzieci miały okazję uczestniczyć w przygotowanym przez Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej pokazie najnowszego dzieła, czyli „Kuby i Śruby”.

Z kolei miłośnicy horrorów mogli obejrzeć pokaz filmów Sharknado. W niedzielę zakończenie festiwalu. Szczegółowy program można znaleźć TUTAJ.

Mateusz Spyra


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*