Reklama

Festiwal piwa i kapel studenckich na Rynku

Ł. K.
Przez trzy dni będzie można spróbować produktów browarów rzemieślniczych. Przyjadą głównie lokalni piwowarzy i tzw. multitapy. Poza tym będzie scena,  na której zagrają kapele studenckie.

Jak smakuje piwo z Pucka o kawowo-czekoladowym aromacie albo MC Farmer, czyli piwo z pięcioma odmianami amerykańskich chmieli? To tylko dwa przykładowe smaki, których będzie można spróbować na katowickim Rynku. Przez trzy dni, od czwartku do soboty, na Rynku staną stoiska ponad 20 wystawców. Producentów i dystrybutorów piwa. Wśród nich będą też katowickie multitapy, czyli knajpy, w których można spróbować kilkunastu piw z kranu. Na Rynku pojawią się: Biała Małpa, Kontynuacja, Absurdalna i Browariat.

Poza tym, po raz pierwszy, na scenie zagrają kapele studenckie. Do imprezy zakwalifikowało się 12 zespołów. Będą występowały po kolei, od godziny 15.30 w piątek. Ich występy ma oceniać Michał Stawiński z zespołu NeuOberschlesien. Wszyscy laureaci wystąpią kolejnego dnia, w sobotę. Dla zwycięzców m.in. sesja nagraniowa w profesjonalnym studiu oraz nagrody pieniężne. Na koniec, również w sobotę o godzinie 20, zagra zespół Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn.

Festiwal piw na Rynku będzie otwarty w czwartek między 14 a 22, w piątek w godzinach 12-22, a w sobotę od 10 do 22. Więcej o wydarzeniu TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*