Reklama

Intel Extreme Masters 2022. Rozpoczyna się e-sportowy turniej w Katowicach

Redakcja

Tysiące osób przyjadą do Katowic kibicować graczom. W piątek rusza jubileuszowa, 10., edycja imprezy Intel Extreme Masters. Po dwóch latach przerwy odbędzie się z publicznością. 

Finały Intel Extreme Masters Katowice 2022 po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią powracają do Spodka. W dniach 25-27 lutego odbędzie się 10. edycja turnieju. Gracze z całego świata będą tu rywalizowali w grach Counter Strike i StarCraft II.

Na scenie głównej odbędzie się turniej Counter-Strike: Global Offensive, który stanowi dla zawodników zwieńczenie etapu rywalizacji w cyklu ESL Pro Tour. Podczas weekendu zmierzą się najlepsze 24 zespoły na profesjonalnej scenie esportowej. Stawką jest trofeum, punkt w Intel Grand Slam oraz większa część puli nagród, która w tym roku wyniesie milion dolarów.
W rywalizacji w StarCraft IIspośród 36 graczy z całego globu, zostanie wyłoniony mistrz świata, który wróci do domu ze swoją częścią puli nagród o wartości 500 tysięcy dolarów. Wszystkie rozgrywki podczas tegorocznego IEM Katowice odbędą się ponownie z udziałem publiczności, która po dwóch latach przerwy powróci na trybuny Spodka. Całość wydarzenia będzie biletowana, a każdy z uczestników będzie musiał posiadać ważny Unijny Certyfikat Covid.

Tym razem podczas IEM nie będzie strefy targowej. Wszystkie informacje można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*