Reklama

Grubson i Margaret na otwarcie placu przed Galerią Libero

Redakcja
W sobotę 25 maja o godzinie 12:00 rozpocznie się dwudniowy piknik inaugurujący działalność nowego miejsca przy Galerii Libero – Placu do radości. Przez cały weekend na odwiedzających  czekać będą strefy animacji i relaksu, konkursy, koncerty i dania z grilla. W sobotę na plenerowej scenie zagra Grubson, a w niedzielę wystąpi Margaret.

Nowa przestrzeń ma być ogólnodostępna. Docelowo na „Placu do radości” mają być organizowane wydarzenia o charakterze kulturalnym, artystycznym i rekreacyjnym.

W sobotę na placu przed Libero działać będzie m.in. miasteczko gier, a w nim: GIGA Jenga, Twister XXL i maty do gry XXL. Dzieci będą mogły spędzić czas z animatorami.

Weekendowy piknik wzbogaci festiwal jedzenia. Jego największą atrakcją będzie specjalnie zaaranżowana strefa barbecue, prowadzona przez Polish BBQ Kings, uczestników Mistrzostw Świata Jack Daniels. Przez dwa dni kucharze rozdadzą kilka tysięcy darmowych porcji. W tej strefie odwiedzający poznają tajniki przygotowywania najlepszych dań kuchni amerykańskiej.

W sobotę dla gości zagra DJ Motyl. O godzinie 14:30 na scenę plenerową wejdzie Grubson. Po koncercie fani rapera będą mogli spotkać się z nim w strefie autografów w pasażu wewnątrz Libero. Do późnego wieczora imprezę rozkręcać będzie katowicki DJ w towarzystwie Meg. Sobotnie świętowanie potrwa do godziny 22:00.

W niedzielę imprezę poprowadzi z kolei prezenter radiowy i telewizyjny Krzysztof Jankowski.  Zagra DJ Romi. Zwieńczeniem dwudniowego otwarcia placu będzie wieczorny koncert Margaret, który zaplanowano na 19:00. Po nim fani będą mogli zdobyć autografy artystki i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Impreza oficjalnie zakończy się o godzinie 21:00.

Plac przed Libero Katowice ma powierzchnię ponad 4700 m kw. Koszt inwestycji to ponad 3,5 mln złotych. Miejsce będzie ogólnodostępne i otwarte całą dobę. W zależności od pór roku odbywać się będą na nim koncerty, wernisaże, kiermasze i inne wydarzenia. Zimą plac będzie mógł gościć lodowisko, a latem boiska sportowe i strefę relaksu z parasolami, leżakami i muzyką na żywo.


Tagi:

Komentarze

  1. Ozon 25 maja, 2019 at 7:59 am - Reply

    A ja kombinuję gdzie to ” plac do radości”? Oda do radości czy oda do młodości. „Plac radości ” zdecydowanie panie Uszok . Logiczniej to brzmi.

Dodaj komentarz

*
*