Reklama

Gimnastycy mają lepsze warunki. Hala AWF już po remoncie

Ł. K.
Remont hali AWF-u zakończony. Przy ul. Raciborskiej mają się szkolić przede wszystkim akrobaci i gimnastycy. Uczelnia chce wychować tu przyszłych olimpijczyków.

Warunki dla sportowców były coraz gorsze, ale teraz gimnastycy i zawodnicy judo będą mogli trenować jak zawodowcy. Hala przy ul. Raciborskiej 1 to budynek z lat 30. Teraz wnętrze przeszło gruntowny remont. Było to konieczne, bo obiekt powoli niszczał. W sali ćwiczeń do judo trzeba było nawet wzmocnić fundamenty, bo groziła zawaleniem.

W hali dla gimnastyków wykonane zostało ocieplenie, wymiana okien oraz oświetlenia. Dużo kosztował również sprzęt. – Jest to punkt na mapie Katowic, który prawdopodobnie będzie przysparzał nam wiele medali i wiele sukcesów – mówi prof. Adam Zając, rektor AWF Katowice. Obecnie trwa jeszcze remont sali szermierczej. Katowicka Akademia Wychowania Fizycznego chce, żeby tutaj szlifowane były młode talenty, zwłaszcza gimnastycy i akrobaci. Wychowankowie AWF-u mieliby reprezentować Polskę najwcześniej na igrzyskach w Paryżu, w 2024 roku. Wyposażenie obu sal kosztowało ponad 700 tys. zł. Z czego po ok. 300 tys. zł wyłożyło miasto i Ministerstwo Sportu i Turystyki.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*