Reklama

AZS AWF Katowice chce być potęgą w lekkiej atletyce

Ewa Swoboda i rektor AWF Katowice Adam Zając.

Szymon Kosek
Akademicki Związek Sportowy katowickiego AWF-u będzie miał nowych trenerów. Do klubu dołączy także sprinterka Ewa Swoboda.

Ewa Swoboda startowała dotychczas w barwach UKS Czwórka Żory. W tym roku zajęła drugie miejsce w biegach na 100 metrów na mistrzostwach świata juniorów w Bydgoszczy. W tej samej dyscyplinie zdobyła złoty medal na mistrzostwach Europy juniorów rok wcześniej. Wraz z zespołem zajęła wtedy też drugie miejsce w sztafecie 4×100 m. – Decyzję podjęłam bardzo świadomie. Są tu dobre warunki, dobra kadra. Bardzo ważne jest dla mnie też to, że będę mogła dalej pracować z trenerką. Nie byłoby to możliwe, gdybym wyjechała na przykład do Warszawy – mówi Swoboda.

Z biegaczką do klubu trafiła jej trenerka, Iwona Krupa. Poza tym kadrę trenerską zasili Michał Pietrzak, reprezentant Polski na olimpiadzie w Londynie w sztafecie 4×400 m. W AZS-ie będzie ćwiczył biegaczy. Średniodystansowcami zajmie się Sandra Michalak, wielokrotna medalistka Polski w biegach na 800, 1500 i 3000 metrów. Jako konsultant będzie współpracował z klubem Zbigniew Król, trener Adama Kszczota. Jego podopieczny jest mistrzem świata i Europy w biegu na 600 metrów. Jest także rekordzistą Polski na tym dystansie.

– Chcemy rozpocząć nową erę lekkoatletyki. Potrzebujemy do tego trzech rzeczy: talentów, kadry trenerskiej i dobrej infrastruktury. Mamy ambicje, by na Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 roku pojechało przynajmniej 5-6 lekkoatletów z naszej uczelni – mówił rektor AWF Adam Zając.

Władze uczelni planują też budowę nowego stadionu. O szczegółach przeczytacie TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*