Reklama

“Gierek” wchodzi na ekrany kin. Zdjęcia powstawały również w Katowicach

Fot. Dariusz Nowak.

Redakcja
„Gierek” wchodzi na ekrany. W Dąbrowie Górniczej odbyła się premiera produkcji, na którą czeka wiele osób.

Ten film może wzbudzić wiele emocji. Zwłaszcza wśród nieco starszych widzów. Nieprzypadkowo pierwszy publiczny pokaz „Gierka” odbył się w Dąbrowie Górniczej. To z Zagłębiem Dąbrowskim przywódca z czasów PRL był szczególnie związany. Za rządów urodzonego w Sosnowcu I sekretarza KC PZPR zapadła decyzja o budowie Huty Katowice. Akcja filmu opowiadającego historię Edwarda Gierka toczy się w latach 1970-1982, czyli od momentu, gdy został sekretarzem do końca jego internowania.

We wtorek w Pałacu Kultury Zagłębia odbyła się uroczysta premiera filmu w reżyserii Michała Węgrzyna. Na ściance zdjęcia robili sobie Michał Koterski, który wcielił się w rolę głównego bohatera, a jego żonę Stanisławę zagrała Małgorzata Kożuchowska. Poza tym w filmie wystąpili: Agnieszka Więdłocha, Sebastian Stankiewicz, Antoni Pawlicki, Rafał Zawierucha, Ewa Ziętek, Jan Frycz, Filip Tłokiński, Krzysztof Tyniec, Maciej Zakościelny, Mikołaj Roznerski, Cezary Żak. Zdjęcia do filmu były kręcone w Ustroniu, Dąbrowie Górniczej, Zawierciu, Gdańsku, Warszawie, a także w Katowicach. Ekipa filmowa pracowała  na ul. Pocztowej latem 2020 roku. W filmie to miejsce udawało handlową ulicę Warszawy z lat 70-tych.

Film będzie można zobaczyć na ekranach kin od piątku, 21 stycznia. Będzie wyświetlany nie tylko w multipleksach jak Helios, Multikino czy Cinema City, ale również m.in. w kinie Kosmos.


Tagi:

Komentarze

  1. okbr 31 stycznia, 2022 at 6:24 pm - Reply

    Mocna rola Koterskiego. Ciekawa produkcja.

  2. kukura 20 stycznia, 2022 at 5:31 pm - Reply

    Scenarzystą filmu jest niejaki Woś z Myszkowa czyli lewak wychwalający PISowców. Czy może być coś obrzydliwszego niż sojusz tych środowisk?

Dodaj komentarz

*
*