08/07/2025 | Autor: Katowice24.info | źródło: katowice24.info
W Metropolii działają nowoczesne biletomaty, które umożliwiają zakup każdego rodzaju biletu ZTM. Urządzenia różnią się od poprzednich modeli nie tylko wyglądem zewnętrznym. Można w nich płacić monetami, kartą, BLIKiem i środkami na koncie Transport GZM. Najwięcej biletomatów znajduje się w Katowicach, a ich przenośna konstrukcja pozwala na łatwe zmiany lokalizacji. Co więcej, są zasilane energią słoneczną, co pozwala zaoszczędzić nawet 250 tys. zł rocznie. Całkowity koszt zakupu i utrzymania urządzeń przez 10 lat wynosi około 13 mln zł, przy dofinansowaniu z rządowego funduszu Polski Ład.