Reklama

Galeria Katowicka zmienia zasady parkowania w centrum

Grzegorz Żądło
Koniec z całodniowym bezpłatnym parkowaniem w weekendy pod Galerią Katowicką. Zarządca centrum zdecydował się wprowadzić jednolity system opłat przez cały tydzień. To oznacza, że w soboty i w niedziele za darmo będzie można parkować tylko przez trzy godziny.

To kolejna zmiana zasad parkowania w Galerii Katowickiej. W lutym ubiegłego roku zarządca centrum zdecydował, że trzy pierwsze godziny od poniedziałku od piątku są bezpłatne. Każda kolejna kosztuje 3 zł. To sprawiło, że dwupoziomowy parking pod centrum stał się pierwszym wyborem dla wielu kierowców, którzy pracują w śródmieściu Katowic albo mają tu coś do załatwienia. O ile w tygodniu na parkingach można było znaleźć wolne miejsce, o tyle w wekeendy było to znacznie trudniejsze. – Wzrosła liczba użytkowników parkingu i wzrasta liczba klientów. Stąd wprowadzenie opłat za parking powyżej trzech godzin także w weekendy. Dbamy o to, żeby klienci mieli komfort zakupów i parkowania – wyjaśnia Marta Stach z biura prasowego Galerii Katowickiej.

Zmiana w regulaminie parkowania wchodzi w życie od czerwca. Praktycznie oznacza to, że nowe zasady będą obowiązywać od najbliższego weekendu.


Tagi:

Komentarze

  1. KOSZUTKA.EU 1 czerwca, 2015 at 10:22 pm - Reply

    Parking jest wygodny, ale wyjazd na miasto w godzinach szczytu wymaga od kierowców sporo cierpliwości.

Dodaj komentarz

*
*