Reklama

Food trucki, kino i imprezy na tarasach Spodka. Rusza kolejny sezon letni w Centrum Kato

Łukasz Kądziołka
Centrum Kato rozpoczyna sezon letni. Jedna z najbardziej popularnych miejscówek plenerowych otworzy się w długi majowy weekend. W planach nie tylko jedzenie i picie.

Tarasy Spodka latem przyciągają całkiem sporo osób. Działające tam już od siedmiu lat Centrum Kato jest jedną z najpopularniejszych miejscówek w Katowicach. Wiele osób na relaks w plenerze wybiera się do Doliny Trzech Stawów, gdzie jest kilka letnich knajp. Jednak w centrum miasta tarasy Spodka są alternatywą dla ogródków.
Jak co roku, w Centrum Kato powstanie strefa gastronomiczna. Będą tu streetfoodowe propozycje, m.in. loaded fries, burgery, tex mex, klasyczne zapiekanki oraz curry wurst. Z kolei w barze szeroki wybór piw kraftowych i tradycyjnych, autorskie koktajle oraz wino naturalne. Jednak jedzenie i picie to nie wszystko. W planach są jam sessions, występy dj-ów i kino letnie, kameralne koncerty oraz targi vintage, rękodzieła i roślin.

Otwarcie sezonu w Centrum Kato zaplanowano dokładnie za tydzień. Na majówkę – od 1 do 5 maja – przygotowano kilka atrakcji. Będzie wspomniane jam session w wykonaniu muzyków z katowickiej i krakowskiej Akademii Muzycznej (środa), występy dj-ów grających zarówno rap, jak i elektronikę (czwartek, piątek) oraz letnie kino. Dla aktywnych dostępne będą boiska do koszykówki oraz stoły do gry w ping-ponga.

Poza otwarciem, Centrum Kato w maju będzie funkcjonować od czwartku do niedzieli. Od połowy czerwca ma być otwierane również od środy. Planowane jest działanie co najmniej do połowy września.


Tagi:

Komentarze

  1. iwa 6 maja, 2024 at 9:06 am - Reply

    30 zł za aperol, który składa się w większości z lodu…

  2. Radek 25 kwietnia, 2024 at 1:53 pm - Reply

    Fajnie to tam było kilka lat temu jak się food trucki zmieniały i można było trafić coś ciekawego.
    W ubiegłym roku z tego co pamiętam to był ciągle stały zestaw, wysokie ceny i w sumie chyba najlepsze co można było zjeść to frytki.

Dodaj komentarz

*
*