Reklama

Festiwal ODJAZDY znów przyjedzie do Spodka

Zespół Pink Freud. Fot.Damian Kramski - Live Agency.

Redakcja
Po raz pierwszy odbył się w Katowicach w 1986 roku. Wtedy w klubie “Akant”. Od 1989 roku na kilkanaście lat przeniósł się do Spodka. Jednak po 2000 roku festiwal ODJAZDY został zawieszony. Teraz powraca. Kolejna edycja 18 listopada. Wystąpią pionierzy polskiego punk rocka w towarzystwie jazzmanów. Zagrają też młode zespoły alternatywne.

Historia ODJAZDÓW jest bardzo bogata. Na festiwalu można było posłuchać pierwszych w Polsce koncertów takich zespołów, jak Rammstein, Chumbawamba, Therapy?, The Young Gods i Bloodhound Gang.

Jedną z atrakcji reaktywowanej imprezy będzie wspólny występ jazzmanów z Pink Freud z legendami polskiego punk rocka. Koncert z okazji 10-lecia płyty „Punk Freud” wesprą m.in. frontmani Armii, Izraela i Brygady Kryzys: Robert Brylewski i Tomasz Lipiński.

Wspólnie, pod szyldem “Zbójnickie”, zagrają też Tymon Tymański i Krzysztof Trebunia-Tutka. To połączenie łączy rock i punk z góralskim folklorem.

Na głównej scenie ODJAZDÓW wystąpią także najciekawsze zespoły młodej polskiej alternatywy: Hidden World i Lonker See.

Na drugiej scenie zagrają m.in. artyści znani z grupy SYNY. Obaj promują tegoroczne solowe abumy – raper Robert Piernikowski zagra materiał z „No Fun“, a producent 1988 zaprezentuje na żywo płytę „Gruda“.

Festiwal ODJAZDY wraca do Spodka po trzyletniej przerwie. W latach 2011-2014 próbował reaktywować go inny organizator, ale impreza znów została zawieszona. Teraz organizatorem jest More Music Agency (m.in. Tauron Nowa Muzyka). Imprezę współfinansuje miasto.

Bilety w przedsprzedaży kosztują 70 zł za miejsce na płycie i 99 zł za siedzące w sektorach. Wkrótce organizatorzy mają ujawnić kolejnych artystów, którzy wystąpią podczas ODJAZDÓW.

 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*